Drivestonia 2024: millised autod osalevad ja kus neid näha saab?

Selle nädala teises pooles toimub teine Drivestonia nimeline üritus, kuhu on oodata eksklusiivseid super- ja sportautosid ja ka paar väga haruldast autot on juba Eestisse saabunud. Õnneks ei pea üritusel ise osalema, et seda kõik nautida, samuti on pealtvaatajad oodatud melust osa saama.

Kõige rariteetsemad autod on kaks Itaaliast pärit väiketootjat. Dallara Stradale on ringrajale mõeldud, kuid siiski tänavalegaalne auto, mis tänu 2,3-liitrisele Fordi EcoBoost mootorile toodab 400 hj. Kui see tundub tänapäeva kohta pigem tagasihoidlik, siis võimsusest tähtsam on auto kaal, mis on kõigest 855 kg (kuivalt).

Teiseks on Kimera Automobili poolt toodetud moderne nägemus kunagisest Lancia 037 ralliautost. Kimera EVO37 on täielikult muudetud ja modernseks tehtud sportauto, mille algse mootoriplokiga jõuallikas toodab umbes 500-600 hj. Drivestoniale jõuab auto retrostiilis Martini värvides.

Kokku on üritusele oodata üle 60 sõiduki ja see, et ühel korralikul autoüritusel on väga palju Porschesid, pole Eestis enam mingisugune üllatus. Saksa mark domineerib ka Drivestonia nimekirjas 25 autoga, kus mõned kõige käredamad 911 GT3 RS ja GT3 mudelid on samuti esindatud.

Eksklusiivsemate nimede seast leiab veel näiteks ühe Lamborghini Huracan Tecnica, paar McLaren GT-d ja viis Ferrarit. Nimelt ühe Ferrari 296 GTB superauto rooli istub ka võidusõitja Martin Rump, ainuke eestlane, kes on osalenud kuulsal Le Mans’i 24-tunni sõidul ja seda lausa kahel korral.

Kui on soov kõiki autosid näha, on kõige kindlam tulla emma-kumma päeva alguspunkti. Neljapäeval, 20. juunil alustatakse sõitu kell 12 Jõelähtmel asuvast golfiklubist Estonian Golf & Country Club. Teisele päevale antakse reedel start Tartust, A. Le Coq spordimaja eest kell 9.30.

Drivestonia lõpetab kahepäevase programmi reede õhtul Pärnus ja autosid saab näha finišeerimas Rannahotelli ees.

Kui on soovi kõiki autosid näha ka päris kiirelt kihutamas, siis võib tulla sama ürituse rajapäevale Audrus asuval Porsche Ringil, mis toimub laupäeval, 22. juunil. Selle eest küsitakse küll 5-eurost sissepääsu tasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.