Uudis

Eesti automüük: kuus kuud ja ei mingit muutust

AMTEL saatis novembrikuu uute autode müügistatistika ja tõdemuse, et juba kuuendat kuud püsib uute sõiduautode müük Eestis samal tasemel.

Novembris müüdi Eestis 1504 uut sõiduautot, mis jäi möödunud aasta novembrikuu tulemusele alla 25,8%, aga oli sealjuures enam-vähem samal tasemel eelmise viie kuu müügitulemustega. Tänavu on 11 kuuga klientidele üle antud 17 285 uut sõiduautot ehk siis 30% vähem kui mullu samal perioodil.

Jätkuvalt on kõige populaarsemaks segmendiks keskmised maasturid, milliste osakaal oli novembris 25,4%. Järgnesid väiksemad keskklassi autod 21,3 protsendiga ja väiksemad maasturid 19,1 protsendiga. Hübriidautosid müüdi 306, elektriautosid 20 ja CNG gaasiautosid 67.

Väikeautod on tõusuteel

Arno Sillat, AMTELi tegevjuht ütles, et ligi 30% suurune kukkumine tekitab küll automüüjatele probleeme, aga kiire kohanemine on taganud ellujäämise ning võimaldab vaadata muuhulgas keskkonnakaitse terava surve all keerulist tulevikku suhteliselt rahulikult.

Selleks annab aluse ka autoostjate üha enam ratsionaalsemaks muutuv valik. Varasemalt suhteliselt tagasihoidlikku osakaalu omanud väikeautod on teinud sellel aastal praktiliselt sama tulemuse, mis eelmisel, kui suured mahuklassid – keskmised maasturid ja keskklassi autod on keskmisest rohkem kukkunud

Tõsist turuosa omavate hübriidide ja CNGd kasutavate sõiduautode kõrval on elektriautode müük siiski küllaltki väike. Samas on positiivne asjaolu, et elektriautodest on tuntav osa sportautod või suured maasturid, mille tõttu keskkonnamõju positiivne efekt suurem.

Škoda jälle esimene

Teist kuud järjest oli populaarseim automark Škoda, milliseid müüdi 291. Järgnesid Toyota ja Renault, vastavalt 203 ja 195 autoga. Järgnevad Citroen (138), Volkswagen (94), Audi (76), Dacia (52), Honda (50), Kia (50), Subaru (45) ja Peugeot (45).

Mudelitest eelistasid kliendid enim Škoda Octaviat, milliseid osteti 120, ja esikolmikusse jõudsid ka Toyota RAV4 (86) ja Renault Clio (70). Järgnevad Citroen Berlingo (62), Toyota Corolla (62), Renault Captur (61), Audi Q3 (47), Škoda Kodiaq (45), Citroen C3 (45) ja Renault Megane (44).

Ka tarbesõidukite müük püsis eelmiste kuudega võrreldes samas suurusjärgus, aga kuna eelmise aasta november oli tarbesõidukite turul tagasihoidlikum, siis ületati möödunud aasta tulemus 2,3%. Kokkuvõttes on tänavu müüdud 3801 uut tarbesõidukit, mis jääb eelmise aasta tulemusele alla 29,5%.

Automarkidest oli müüduim Peugeot 62 sõidukiga, järgnesid Citroen (54) ja Renault (49). Veokite segmendis olid edukaimad Mercedes-Benz (19) ja Scania (17).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.