Uudis

Eesti autopesuäpp laienes Soome ja kasvab seal jõudsalt

Upsteami äpp.

Eesti mobiilne auutopesufirma Upsteam laienes Soome ja pakub seal alates sellest nädalast teenust, firma meeskond on Helsingis kasvanud juba 15-pealiseks. UpSteam liigub alates 20. juulist täielikult üle mobiilirakendusele, mistõttu ei ole uuel nädalal enam võimalik kodulehelt tellimust esitada.

UpSteami varajane investor Stiina Lehti sõnas, et muljetavaldav on näha, kuidas Soome inimesed on niivõrd kiirelt teenuse fänniks hakanud.

“Kui mu sõbranna esimest korda teenust proovis, oli ta üllatunud, et saab teha kodukontorit ning auto saab samal ajal iseenesest puhtaks. Eelnevalt pidi ta planeerima autopesulasse mineku oma kalendrisse ja seetõttu pidi olulisemaid tegevusi edasi lükkama. Nüüd uue Express teenuse ja telefonirakendusega on kiire laienemise mudel olemas ja olen tänulik, et saan seda teekonda UpSteamiga koos käia,” sõõnas ta.

Kiire laienemise ja kasvu võtmeteguriks on osutunud soomlasest Country Manager Jarno Lehtimäki, kes oli Lidli poeketi piirkonnajuht ajal, mil Lidl Soome laienes. Tippajal oli Jarno käe all 42 poodi koos 300 töötajaga. Need kogemused, suur tahe nime teha ja usk UpSteami visiooni on aidanud turule edukalt siseneda – teise kuu lõpuks oli Helsingis rohkem pesumeistreid kui Tallinnas.

Jarno leidis ettevõtte õigel ajal tehes esimese välisturu valiku kergemaks. “Tunnen, et saan kasutada oma kogemusi ja teadmisi, et näidata Soomes kiiret kasvu, ning arendada ärimudelit, et järgmistesse riikidesse laienemine oleks veelgi efektiivsem.”

UpSteam võttis suuna olla välisturul kohalik ja soomlaste kaasamine juhtimisse on aidanud uuele turule sujuvamalt siseneda.

Kui praeguseni on UpSteam Eestis ehitanud kõikvõimast liikuvat pesulat kaubikusse, siis nüüd mindi uue pesulahendusega mitu sammu edasi ning mahutati kogu pesuks vajalik varustus seljakotti.

Välisturgude eest vastutav ettevõtte kaasasutaja Valjo Kütt sõnul on uue autopesu lahendusega laienemine kuluefektiivne ning valminud telefonirakendus automatiseerib ühe täiskohaga inimese töö.

“Kuna eesmärk on valideerida laienemismudelit, siis oleme kasutanud parimaid praktikaid, mis on Eestis töötanud. Kuni äpi tulekuni oli põhifookus äriklientidel, kes said kohe aru, et kulude kokkuhoiu mõttes on targem lasta UpSteamil terve autopark korraga ära pesta, kui et maksta töötajatele palka pesulas käimise eest, mis ei ole tööga seotud. Juba esimese kuuga allkirjastasime mitu suurt lepingut,” selgitas ta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.