Uudis

Eesti elektriautode laadimistaristu saaga jätkub, kohtuotsus kaevati uuesti edasi

ELMO kiirlaadijatest jäi ilma Luku-Expert OÜ. Fotol ettevõtte juhatuse liige Riho Ever.Foto: PM/Scanpix Baltics

Elektriautode ELMO laadimistaristu hankel osalenud Luku-Expert esitas eelmisel nädalal Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonikaebuse.

Kaebus esitati Tallinna halduskohtu jaanuarikuise otsuse osas, mille kohaselt on elektriautode laadimistaristu hanke õiguspäraseks võitjaks Elektrilevi.

Kaebus tuleb Tallinna ringkonnakohtus arutlusele 9. mail.

Luku-Experdi esindajate sõnul põhineb vaidlus selles, et neilt nõuti koos pakkumusega täiendavaid tõendeid oma võimekuse kohta lepingu täitmisel, kuigi enampakkumise tingimustes täiendavate dokumentide esitamise nõuet kirjas ei olnud.

Luku-Expert OÜ juhatuse liikme Riho Everi sõnul vastas nende pakkumine esitatud parameetritele ning täidetud olid ka kõik dokumendid vastavalt esitatud nõuetele.

“Halduskohus leidis oma otsuses, et enampakkumises esitatud tingimused olid halvasti koostatud ja mitmeti tõlgendatavad, kuid otsustas siiski LukuExperti vaide rahuldamata jätta. Oleme ise jätkuvalt arvamusel, et enampakkumise tingimused olid selged ja arusaadavad ning neid ei peaks asuma tagantjärele tõlgendama,” sõnas Ever Geeniusele antud kommentaaris.

ELMO laadimistaristu ümber keerlev saaga sai alguse möödunud aasta augustis, mil majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) avalikustas elektriautode kiirlaadimistaristu ELMO enampakkumise võitja, milleks osutus Elektrilevi OÜ, hoolimata sellest, et kiirlaadijate eest oli nõus rohkem maksma Luku-Expert OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.