Uudis

Eesti Energia hakkab pakkuma elektriautode laadimisvõimalusi, sel aastal tuleb 10 laadimisjaama

Tesla Model 3.Foto: Tesla

Eesti Energia hakkab pakkuma  elektriautode avalikku laadimisteenust ning välja töötama teenuseid elektriautode omanikele.

Esimeses etapis keskenduvad Eesti Energia ja Elektrilevi sel aastal kümne avaliku kiirlaadimisjaama rajamisele, seades esikohale kiirema laadimise ja kliendisõbraliku kasutajaliidese, mis võimaldaks lihtsamat broneerimist ja tasumist. Paralleelselt hakatakse välja arendama ka teenuseid kodutarbijatele, mis võimaldaks elektriautode kodulaadimist mugavalt integreerida klientide tänase elektripaketi osaks.

Eesti Energia kliendikogemuse direktor Jüri Teemant ütles, et elektriautod on aasta-aastalt konkurentsivõimelisemaks muutunud ning kuna väga paljud suured autotootjad on samuti välja toomas uusi elektriautode mudeleid, võib prognoosida, et üleminek elektriautodele toimub kiiremini, kui seni arvatud.

„Eesti Energia soovib olla valmis elektrisõidukite arvu kasvuks ja turu muutusteks, selle kujundamisele ise kaasa aidates,“ lausus Teemant.

Elektriautode laadimisvõrgustikku hakkab arendama Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi. “Kuna elektrilise transpordi areng hakkab mõjutama ka elektrivõrku, siis oluline on transporti arendada koos elektrivõrguga,” ütles Elektrilevi elektritranspordi juht Marko Viiding.

“Elektrilise transpordi võrgustik kujuneb Eestis omaette suureks taristuks. Näeme, et suurte taristute koos haldamine annab ühiskonnale olulist väärtust. Nii on võimalik kaasaegset elektriautode laadimisvõrgustikku arendada kiiremini ja ressursse säästes,” lisas ta. Tema sõnul on Elektrilevil taristu arendamisel kaks prioriteeti – muuta elektrisõidukite laadimine senisest kiiremaks ja sobivaks ka Euroopa standardi sõidukitele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.