Uudis

Eesti idufirma analüüs näitab, et eriolukorra ajal ületati lubatud kiirust tavapärasega võrreldes rohkem

Kuvatõmmis Supervaisori kodulehelt.Foto: Kuvatõmmis

Liiklusrikkumisi kaardistav Eesti idufirma Supervaisor analüüsis liiklusrikkumisi eriolukorra ajal ning sellele eelnenud poolel aastal. Analüüsist selgus, et tavaolukorraga võrreldes kasvas piirkiiruse ning keelava fooritulega ristmikele sõitmine.

Idufirma tegevjuht tõdes, et kuigi teiste sõidukitega liikluses kohtumise tõenäosus kahanes oluliselt, siis teiste sõidukite poolt põhjustatud keskmine oht ja nahaalsus pigem kasvasid.

Bussiradadele tikuti tavapärasega võrreldes vähem

Idufirma Supervaisor asutaja ning tegevjuht Silver Keskküla jagas ühismeedias informatsiooni eriolukorra aegsete piirangute mõjust Tallinna südalinna piirkonnas. Keskküla avas teemat Geeniusele lähemalt tuues välja, et kuigi absoluutarvudes rikkumiste arv vähenes, oli siiski näha, et liikluses osalenud sõidukid panid rikkumisi tavapärasega võrreldes rohkem korda.

Keskküla sõnul saatsid äpi kasutajad eriolukorra ajal neile vähem videoid, kuid kahanemine ei olnud nii suur kui nad ise olid prognoosinud.

“Põhiliselt ilmselt sellepärast, et professionaalseid juhte jäi siiski teedele palju. Muude tähelepanekute osas näiteks lühiajaliselt kasvas rikkumiste osakaal, mis seotud liigse kiiruse ja keelatud tulega ristmike ületamistega ja oodatavalt vähenes rikkumiste osakaal, mis seotud näiteks bussiradade kuritarvitamisega,” ütles ta.

Saab mõõta ka 2+2 reeglit

Tegevjuhi kinnitusel saavad nad masinnägemise abil jälgida sedagi, kuidas jalakäijad järgivad 2+2 reeglit. Põhjalikumat analüüsi ei ole firma veel teostanud, kuid esmased tulemused ühtivad äpi kasutajatelt saadud subjektiivsete arvamustega.

“Tegemist on asukohapõhise keskmistatud tulemusega videotesse jäänud inimeste arvu osas, seega mõõteperioodi ajaline kestvus tuleb mõõdetud tulemuse stabiilsusele kasuks. Vaadates kuidas trendid on juba pöördumas oleme üsna optimistlikud meetodi osas ja näeme siin potentsiaali koguda statistikat kõige kohta mis silmaga tajutav – alates siis sotsiaalse distantsi hoidmisest kuni suuremate kogunemiskohtade kaardistamiseni,” lisas Keskküla.

Supervaisor osales ka eriolukorra ajal toimunud “Hack the Crisis” üritusel, kus arendati äpile funktsioon, millega kasutajad saavad tõendada, et järgivad karantiini reegleid.

Funktsioon töötati välja GPSi ning masinõppe koostööle ehk nutitelefoni GPSi asukoha andmeid võrreldi telefoni kaamerasse jäänuga ning selle põhjal hinnati, kas inimene on seal, kus ta on väitnud, et ta on. Kuigi kirjeldatu arendati valmis, ei võeta seda äpis kasutusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.