Uudis

Eesti ja Läti tahavad riikidele vahele praami käima panna

Foto: Scanpix.

Eesti ja Läti valitsustevahelise komisjoni ühisistung leppis kolmapäeval kokku, et riikidevahelises koostöös alustatakse Saaremaa ja Kurzeme vahelise meretranspordi tarbeks õigusliku ja finantsraamistiku kavandamisega.

“See tähendab, et mitteformaalne ekspertrühm hakkab tegema ettevalmistusi parvlaevaliini avamiseks. Kohtumisel osalenud Saaremaa vallavalitsuse esindaja kinnitas, et nende vallal on jätkuvalt huvi laevaliini loomiseks ja lähiajal on neil valmimas täpsem tegevuskava,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Seejärel on Saaremaa vallavalitsusel plaanis korraldada infopäev võimalikele operaatoritele, et tõsta nende teadlikkust liini võimalustest, sealhulgas ka turismi atraktiivsuse suurendamise vaatest.

Ühtlasi lepiti Riias toimunud ühisistungil kokku, et riigid töötavad järgmisel aastal edasi piiriüleselt tervishoiu ja -teenuste pakkumise tõhustamisega piiriregioonides, piiriülese raudteeliikluse võimaluste kaardistamisega Tallinna-Riia suunal, rekonstrueerimist vajavate prioriteetsete piiriüleste teelõikude kindlaksmääramise ja koordineerimisega, piiriüleste päästeoperatsioonide protseduuride ja plaanide koordineerimisega.

Lisaks jätkatakse koostööd ka Eesti ja Läti ühise pandipakendi süsteemi analüüsi ettevalmistamise ja ühise geodeetilise põhise väljatöötamisega terve Eesti-Läti piiriala tarbeks.

“Ühisistungil lepiti kokku, et need on teemad, mis lisati Eesti ja Läti valitsustevahelise komisjoni järgmise aasta päevakorda. Nende küsimustega tegelevad edasi valitsustevahelise komisjoni all tegutsevad mitteformaalsed töörühmad. Kuidas neid ühiseid päevakorda saanud teemasid õnnestub eesmärgipäraselt ellu viia, selgub järgmisel aastal juba töörühmade tegevuse tulemusel,” nentis Aab.

Eesti ja Läti valitsustevahelise komisjoni ülesandeks on tõhustada riikide koostööd, piirkondade arengut ja ühiste väljakutsete lahendamist ning sealhulgas toetada vaba piiriülest inimeste ja tööjõu, kaupade, teenuste ja kapitali liikumist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.