Uudis

Eesti juhiluba hakatakse tunnustama veel 40 riigis

Foto: Erik Prozes, Postimees / Scanpix Baltics

Valitsus kiitis heaks 1949. aasta Genfi teeliikluse konventsiooniga ühinemise. Konventsiooniga ühinemine tähendab, et Eestis välja antud juhilube hakatakse täiendavalt tunnustama veel 40 riigis.

Muuhulgas Ameerika Ühendriikide kõikides osariikides; mitmetes Lähis-Ida, Aasia, Aafrika, Lõuna-Ameerika ja Okeaania riikides. Vastavasse riiki reisides tuleb eelnevalt maanteeametist taotleda vastav rahvusvaheline juhiluba.

Eesti on ühinenud Viini 1968. aasta teeliikluse konventsiooniga, millega Eesti juhilube tunnustatakse 80 riigis. Lisaks saab Eesti juhilubadega sõita ka igas Euroopa Majanduspiirkonna ja Euroopa Liidu liikmesriigis ka juhul kui riik pole konventsioonidega ühinenud.

Täiendavad riigid, kes hakkavad tunnustama Eestis välja antud rahvusvahelist juhiluba:

Alžeeria, Ameerika Ühendriigid, Argentiina, Austraalia, Bangladesh, Barbados, Benin, Botswana, Burkina Faso, Dominikaani Vabariik, Egiptus, Fidži, Guatemala, Haiti, India, Jaapan, Jamaica, Jordaania, Kambodža, Kanada, Kongo Vabariik, Laos, Lesotho, Liibanon, Madagaskar, Malaisia, Malawi, Mali, Namiibia, Paapua Uus-Guinea, Paraguay, Rwanda, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, Süüria, Togo, Trinidad ja Tobago, Uganda ja Uus-Meremaa.

Kuivõrd Genfi konventsiooni lepinguosalised riigid on ka Ühendkuningriik ja Portugal ning kuna Hiina esitas pärast Hongkongi ja Macau erihalduspiirkondade liitmist 1997. ja 1999. aastal deklaratsioonid, mille järgi jätkab konventsiooni kohaldamist ka nende suhtes, siis hakkaks Eesti juhiluba kehtima ka Hongkongis ja Macaus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.