Uudis

Eesti kardiliit tutvustas uue hooaja plaane ja uut toetajat

Fotod: Pille Russi

Saku Suurhallis toimunud pressikonverentsil tutvustas aasta alguses Eesti kardiliitu juhtima asunud juhatus tänavuse hooaja plaane ning autasustas eelmise hooaja meistreid. Vaatamata veninud hooaja algusele lähevad kardispordi Eesti meistrivõistlused käima juba maikuus, kui 6-etapilise meistrisarja esimene osavõistlus sõidetakse Rapla kardirajal.

Sarja nimitoetaja ja kütusepartnerina alustab Olerex. Tegevjuhi Piret Milleri sõnul on ettevõtte sporditoetuste fookuses noored, tulevased talendid ning kart on kogu autospordi talentide taimekasvuala.

Suunaks maailmaklassid

Eesti kardiliidu strateegias eelisarendatakse rahvusvahelise autoliidu FIA kardikomisjoni CIK-FIA võistlusklasse, mis tähendab, et tulevastel aastatel antakse Eesti meistritiitel välja ainult neis klassides.

“Eesti on just nõnda väikse elanikuarvuga riik, et spordiarengu mõttes puudub vajadus samade vanuserühmade sportlaste killustamiseks erinevate kardiklasside vahel. Meistrivõistlused toimuvad ühes vanuserühmas ja ühes kindlas klassis. Loomulikult on nn monoklassides toimuvatel võistlustel võimalus saada edaspidigi kalendrisse, kuid väärtuslik Eesti meistritiitel antakse välja üksnes CIK-FIA klasside võistlejaile,” selgitas asja olemust kardiliidu juhatuse esimees Johannes Moor.

“Meie selgeks eesmärgiks peab olema Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustest luua sportlastele pinnas osalemiseks suurtel tiitlivõistlustel nagu seda on Euroopa või maailmameistrivõistlused. Seetõttu on iseenesest mõistetav, et just neis klassides viime me läbi ka koduseid võistlusi.”

“Viimane kui üks F1 sõitja viimase 20 a jooksul on alustanud oma karjääri kardiroolist”

Pressikonverentsil erikülalisena osalenud Mercedes-AMG F1 noortetiimi liige ja aastal 2018 klassis OK-Junior Euroopa meistriks tulnud Paul Aron kommenteeris samuti liidu plaane:

“Pole kahtlust, et just CIK-FIA klassidesse on koondunud maailma kardispordi paremik ning seda teed pidi on võimalik silma jääda olulistele inimestele. Kõik minu tänased F3 konkurendid ja ka F1 sõitjad on alustanud kardist ning olnud erandituna edukad just suurtel tiitlivõistlustel. Seega on selge, läbi mille teed tippu rajatakse.”

Paul Aron

Kardispordi vajalikkust rõhutas teinegi F1 tiimi kuuluv Eesti autosportlane. Jüri Vips kuulub nimelt Red Bull F1 noortetiimi, kuid ei saanud töökohustuste tõttu üritusel kohal viibida. Pressikonverentsiga videosilla vahendusel liitunud Vips lisas.

“Ma ei usu, et kardispordita oleks olnud mul võimalik jõuda siia, kus täna olen. Eks näitab seda seegi, et iga viimane kui F1 sõitja viimase 20 a jooksul on alustanud oma karjääri kardiroolist,” ütles Vips.

Veelgi atraktiivsem meistrisari

Tänavusest hooajast alates viiakse Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustel teisigi uuendusi, mille eesmärgiks on kardispordi jälgitavuse ja selle populaarsuse kasv.

Eesti Kardiliidu juhatuse liige Sander-Mel Mellikovi sõnul on võistluste atraktiivsemaks muutmise huvides viidud sisse mitmeid täiendusi ning seda esiteks just live-otseülekandeid silmas pidades. Kuna arvestama peab hetke keerulise olukorraga, seega live-otseülekanded hakkavad seetõttu mängima aina suuremat rolli spordi kajastamisel.

Aastaid edukalt tegutsenud laste hobikardisari Talendid Rajale toob Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustele jätkuvalt osalema uusi sõitjaid.

Olerex kardispordi Eesti meistrivõistluste sari stardib 20-21. mail Rapla kardirajal. Olerex kardispordi Eesti meistrivõistluste arvestuses sõidetakse klassides Micro, Mini, OK-Junior, OK ja KZ2.

Toimetas: Tarmo Tähepõld

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.