Uudis

Eesti kõige ohtlikuma liiklussõlme ümberehitus on kahtluse all

Avariid Lõunakeskuse juures.

Eesti kõige liiklusõnnetusrohkemal Riia ringil Tartus on aasta jooksul toimunud 133 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 200 tuhat eurot.

Ristmiku kahetasandiliseks tegemise plaan on riigi teehoiukavast välja kukkumas, kirjutab Tartu Postimees.

Nimelt jõudis Tartu võimukoridoridesse teave, et riiklikust teehoiukavast on plaanis selle ametlikus keeles TallinnaTartu-Võru-Luhamaa tee lõigu ümberehitus välja võtta või vähemalt edasi lükata.

Tartu on juba raha kulutanud ja ka järgmiseks aastaks varunud

Sõnum oli seda ootamatum, et linn on juba omandanud poole miljoni euro väärtuses maid ning teinud ka muid ettevalmistusi ehituse peatseks alguseks. Näiteks on linna tuleva aasta eelarve projektis varutud selleks 700 000 eurot.

Senise teadmise järgi pidi ehitushange välja kuulutatama selle aasta lõpus või tuleva aasta alguses. Esmaspäeval aga teadis maanteeameti Lõuna teehoiuosakonna juhataja Tarmo Mõttus kinnitada, et kuni Tallinnast luba ei ole, ei saa selles küsimuses edasi minna. Lisavastuseid soovitas ta otsida Tallinnast.

Tartu volikogu majanduskomisjon kuulas maanteeameti esindajate ülevaadet Riia ringi ümberehituse ettevalmistuste edenemisest läinud nädalal: projekt on valmis, lisaks Riia ringi eritasandiliseks tegemisele tuleb Aardla tänava viadukt, suurt tähelepanu on pööratud kergliiklusele. Ja veel, et kogu projekti maksumus on hinnanguliselt 22 miljonit eurot, Tartu osa sellest ligi 1,5 miljonit.

Riik keerutab ja selget vastust ei anna

Riigi teehoiukavas 2014–2020 on praegu planeeritud alustada ehitust järgmisel aastal, volinikke informeeriti aga, et üldise kulude kärpimise tõttu on võimalik, et ehitus lükkub edasi. Esmaspäevaks oli linnavalitsus volikogu nõudel ette valmistanud arupärimise majandusja kommunikatsiooniministeeriumile, et saada selgust, kas ehituse alustamine jääb 2020. aasta teehoiukavasse, kirjutab Tartu Postimees.

«Meil ei ole praegu ametlikku infot, et see ring võiks edasi lükkuda, aga meil on vihjeid maanteeametist, et teehoiukavasse tehakse muudatusi,» ütles linnapea Urmas Klaas.

Ta ütles, et on vestluses majandus- ja taristuminister Taavi Aasale ka öelnud, et see liiklussõlm on Tartule oluline nii kaugeid punkte ühendava maanteeliikluse kui ka kohaliku liikluse vaatenurgast. «Olen öelnud, et seda mõtetki ei tohiks mõelda, et teehoiukava selles küsimuses hakatakse ümber hindama, neil päevil läheb välja ka ametlik kiri, kus selle selge sõnaga üle ütleme,» lausus Klaas.

Mida alltoodud vastusest välja lugeda?

Majandusministeeriumi pressitalituse vahendatud vastuses mööndi, et Riia ringi ehitus on teehoiukavas küll tulevaks ja ületulevaks aastaks kavandatud, kuid kehtiva riigieelarve strateegia rahastus erineb teehoiukavast ning uus teehoiukava ja selle finantsplaan lähtuvad kehtivast riigieelarve strateegiast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.