Uudis

Eesti kütusemüüjad langetasid juba diisliliitri hinna alla 1 euro

Uued kütusehinnad Olerexis.

Olerex, Circle K, Alexela, Neste ja Jetoil langetasid diisliliitri kütuse hinna tanklates juba täna allapoole 1 euro piiri. Diiselkütuse liiter maksab mõlemas tanklaketis 0,999 eurot.

“Inimeste ootus diislikütuse hinna langetamiseks oli suur, seda mõjutas ennekõike toornafta madal maksumus,” rääkis Olerexi sisseostu- ja logistikajuht Anton Šafrostin.

“Ameerika toornafta asemel müüme siiski Euroopas valmistatud konkreetseid kütuseid, samuti tuleb arvestada, et kütuse hinnast moodustavad umbes 60 protsenti riigimaksud, seega on aktsiisilangetus riigi poolt oluline ja tervitatav samm. Omalt poolt alandasime hinda rohkem, kui aktsiisilangetus kaasa tooks. 20 senti soodsam liiter tähendab, et 50 liitri tankimisel on hinnavõit 10 eurot. Loodame, et rahvusvahelised vedajad hakkavad taas Eestis tankima ja usume, et peatselt jõuab madalama hinnaga kütus ka teiste toodete hindadesse,” lisas Šafrostin.

“Täitsime lubaduse ja alandasime diislikütuse hinda viivitamatult, kui aktsiisilangetus seda võimaldab,” ütles Raimo Vahtrik, Circle K mootorikütuste müügidirektor.

“Saime reageerida aktsiisimaksu langetamisele väga kiirelt, sest mootorikütuseid hoiustatakse aktsiisilaos, mistõttu on kõrgema aktsiisiga maksustatud vaid see kütus, mis asub teenindus- ja automaatjaamade mahutites. Otsustasime näidata riigiga solidaarsust ning langetada hinda oma teenindusjaamades aktsiisimaksu alanemise võrra koheselt juba enne aktsiisi alandamist 1. mail.”

Riigikogus aprillikuus vastu võetud lisaeelarve seaduse rakendamisega langeb diislikütuse jaehind aktsiisimaksu ajutise vähendamise tõttu 1. maist 14,5 senti liitri kohta. Diislikütuse aktsiisi alandati 25% 372 eurole 1000 liitri kohta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.