Uudis

Eesti perekond ehitas interneti abil kaubikust matkaauto ja suundus Euroopasse seiklema

Eero, Aleksander ja Mari-Anne oma uues autosuvilas. Foto: kuvatõmmis/YouTube

Maailmas on populaarsust kogumas liikumine, mida kutsutakse vanlife’iks. Seda liikumist saab nimetada lausa eluviisiks ning tänavu sügisel hakkas seda harrastama ka kolmeliikmeline noor pere Pärnust. Ilma, et kellelgi oleks olnud varasemat ehituskogemust, soetati suvel kaubik, mida hakati vaikselt autoelamuks ümber ehitama.

Eero (27), Mari-Anne (26) ja Aleksander (3) on juba pikalt mõlgutanud mõtteid mujal elamisest. Tänavu kevadel veetsid nad neli kuud Hispaanias, kus oldud aeg näitas, et mõnda aega mujal elada oleks päris tore. Samas ütlevad nad, et see on vaid üks etapp nende elus avastamaks maailma ning kindel plaan on naasta kodumaal ajaks mil Aleksander läheb kooli.

“Kevadel sõiduautoga Hispaaniasse sõites möödusime väga paljudest ilusatest ja huvitavatest kohtadest, kus alati ei olnud võimalik peatuda. Olin pikemalt jälginud internetis alternatiivse eluviisi harrastajaid – vanlife, tiny house on wheels, merekonteinerist ehitatud kodud jms. Sealt kasvaski Hispaanias olles mõte, miks mitte proovida sügisel vanlife’i,” sõnas Eero.

Ideest sai suvel reaalsus

Pelgalt ideest sai suvel reaalsus, mil perekond müüs oma senise auto maha ning soetas asemele kaubiku. Soetatud kaubiku läbisõit oli kuskil 275 000 kandis, kuid täpne läbitud kilomeetrite arv ei ole rikkis näidiku tõttu teada.

“Ome peades olime seadnud paar kriteeriumit – kaubikul pidi olema kaubaruumis aken ja mina pidin suutma oma 180 cm juures püsti seista. Lõpuks jäi silma üks 2001. aasta Citroen Jumper, mis hinna poolest oli teistest soodsam. Ostueelses kontrollis tulid välja mõned vead, millest olime enne ostu teadlikud. Kaubikuga sõitsin koduhoovi 28. augustil, kuu ja mõned päevad enne plaanitud starti 2. oktoobril. Naljatades võib öelda, et meie ehitusaalased teadmised piirdusid IKEA mööbli kokkupanekuga. Kogu informatsiooni saime foorumitest ja YouTube’ist vaadates teiste ümberehitusi,” kirjeldas Eero.

Et kaubik ei tõmbaks liigset tähelepanu, otsustasid nad, et ei hakka autot visuaalselt tegema matkaauto sarnaseks. Sellega kindlustavad nad endale võimaluse autoga parkida ehk ööbida kohtades, kus üldjuhul matkaautod ei ole oodatud. Auto ehitamisele kulus neil alla 2000 euro.

Nüüdseks on nad teel olnud umbes poolteist kuud ning nende kinnitusel ei ole nad autol ühtegi puudujääki märganud, mis nad oleksid ehituse käigus teinud. Perekond dokumenteerib oma tegevusi YouTube’i kanalil lifeisaview. Tänaseks päevaks on nad autoelamuga külastanud kümmet riiki.

Solvumiseks pole matkaautos ruumi

Vanlife on väga spetsiifiline eluviis ja kindlasti ei ole see kõikide jaoks. Lugejad võivad kodus proovida. Meie kaubik on kuus ruutmeetrit, millest põrandapinda natukene alla kolme. Oleme pidanud päris paljust loobuma aga meie jaoks kaalub selle eluviisiga kaasnev positiivne kõik üle. Kordades! Ööbimisega pole siiani olnud ühtegi probleemi. Kui on vaja liikuda, siis tanklaid ja McDonalds’eid on tee peal küllalt, kus üldjuhul leiab wifi ja WC. Kui leiame koha kuhu tahame pikemaks jääda, siis otsime natukene rohkem loodusesse parkla. Kreetal olles leidsime tasuta parkla, mis oli kõigest 30 meetrit mererannast,” rõõmustas ta.

Tema sõnul kehtib sellise eluviisi puhul kolm tõdemust: avalikke WC’sid ja pesemisvõimalusi on küllaga, solvumisteks ja vaikimiseks kaubikus ruumi ei ole ja kogu aeg tuleb koristada. Perel on plaan liikuda tasapisi Hispaania poole, kuhu nad tahavad paiksemaks jääda.

“Kaubik on nagu maja, see ei saa kunagi valmis ja täiustamist leiab alati. Tee peal on veel nii palju ilusaid kohti, seega ühtegi kindlat kuupäeva pole me enda jaoks seadnud,”.

Fotod: erakogu

Loe: Maanteeameti nägemuses kõik see nii lihtne ei ole

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses