Uudis

Eesti suurimaks tanklaketiks saanud Alexela värvib kõik tanklad üle

Konkurentsiamet andis loa Alexelale ära osta Euro Oili tanklakett, millega moodustub 100 tanklast ja 31 tanklapoest koosnev Eesti suurim tanklakett. Firma plaanib kõik tanklad ümber kujundada uue brändi alla ja laiendada Eestis gaasi tankimise võimalusi.

Alexela vahetab brändi

Alexelal on praegu Eestis 78 tanklat koos sadamatanklatega ja Euro Oili kaubamärgi all tegutseb 24 tanklat, kuid konkurentsiameti ettekirjutuse kohaselt peab Alexela ära müüma Ellamaa ja Karksi-Nuia tanklad. Kokku jääbki ketti 100 tanklat. Euro Oili senised kliendid ja lojaalsusprogammid liidetakse Alexela omadega.

Alexela grupi juhatuse liige Alan Vaht rääkis Geeniusele, et kogu kett saab uue helesinise brändivälimusega.

“Siis kui Alexela alles hakkas brändi muutma, töötasin mina veel konkurendi juures ja ausalt öeldes hõõrusime siis Alexela esimesi uusi tanklaid nähes rõõmsalt käsi, sest tulemus ei olnud väga hea. Aga nüüd ma ütlen, et see uus bränd on tõesti kaua tehtud kaunike, sest Alexela ei jäänud toonase tulemusega rahule,” rääkis Vaht. Nüüd on aga uut helesinist brändi viimistletud ja esimesed selles kuues tanklad töötavad näiteks Tallinnas Rocca al Mares, aga ka Põltsamaal ja Otepääl.

“Ühel hetkel saab kogu kett olema terviklik ja ühte värvi. Alustasime pealinnaga, jätkame suuremate linnadega ja edasi jõuame üle Eesti,” kirjeldas Vaht brändimuutusi.

Foto: Alexela

Tanklaturul käib koondumine

Eesti tanklaturul käib usin koondumine. Paar aastat tagasi sai Lukoili ostuga suurimaks ketiks Olerex, mis hiljuti omandas ka Favora keti. Kui Alexelal on nüüd 100 tanklat, siis Olerexil kokku 95 tanklat. Circle K ketis on 76 tanklat (neist 59 täisteenindusjaamad ja 17 automaatjaamad), lisaks on sama nime all isegi pood, kus kütust tankida ei saa, nagu Tallinnas Balti jaamas. Nestel on tanklaid 60.

Vaht ütles, et Alexela tahab tiheda konkurentsiga turul olla kõige laiapõhjalisem pakkuja. Peale selle, et ketis on kõige suurem hulk tanklaid, on need jaotunud ka üle Eesti näiteks isegi Kihnu saarel, rõhutas ta.

Üha rohkem CNG tanklaid

Tanklaketi üheks fookuseks tulevikus on olla valmis alternatiivkütuste laiemaks kasutuseks. “Euroopa Komisjon käis hiljuti välja arvud, millega keeratakse veel rohkem koomale CO2 heitmete normid. Põhilised kolm võimalust CO2 õhku paiskamist vähendada on gaasilised kütused nagu CNG ja LNG, vesinikkütus ja elekter,” rääkis Vaht.

Seepärast tahab Alexela laiendada Eestis gaasiliste kütuste pakkumist. “Hiljuti avasime Võrus kogu Baltikumis ainulaadse tankla, kus on kõik gaasilised kütused müügil: nii LPG kui ka veeldatud maagaas ehk LNG ja surugaas CNG,” rääkis Vaht.

CNG tankimise võimalus tuleb Alexela tanklatesse Pääskülla, Rakverre, Jõhvi, Kuusallu ja Põlvasse, samuti Tallinna kesklinna Sikupilli keskuse juurde.

Täiendatud 5.03.2018 16:00: täpsustatud Circle K jaamade arvu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.