Uudis

Eesti teedele tuleb 2 miljoni euro eest 18 uut turismibussi

Eesti tellimusvedude turule siseneb 18 tipptasemel turismibussiga uus operaator Lux Charter. Investeeringu esimese etapi maksumus on 2 miljonit eurot.

Lux Charteri tegevjuhi Jaanus Kuke sõnul on ettevõtte konkurentsieeliseks kindla kvaliteediga tellimusveod. Ta sõnul pakutakse teenust vaid Mercedes Benz turismibussidega. “Ei ole vahet, kas bussi tellijaks on lasteasutus või näiteks riigikogu, tagame kõigile ühesuguse kvaliteediga teenuse, kus sama mugavustase ja nõuetekohane turvavarustus on garanteeritud,” ütles Kukk.

Carlson Wagonlit Traveli tegevjuht Merike Hallik ütles, et tellimusvedude turul on tänaste tegijate bussipargid üsna kirjud. “Pole harv juhus, kui oma kliente teenindades tellime korraga näiteks 5 bussi, mis kõik on nii kvaliteedilt kui ka välimuselt erinevad,” ütles ta.

Lux Expressi sponsorluse raames saavad esimese sõiduelamuse Lux Charteri bussidega PÖFFi erikülalised. 17 päeva kestva filmifestivali raames teenindavad bussid VIP külalisi nii Tallinnas toimuvate sündmuste kui ka laste ja noortefilmide festivali raames Tartus.

Mercedes Tourismo bussides on 44-55 istekohta, reguleeritavad turvavöödega istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks ja piisavalt ruumi jalgadele. Kõikides bussides on tasuta wifi, kliimaseade ja WC. Invatransporti pakub Lux Charter Iveco bussiga.

Bussidesse on ettevõte juba investeerinud üle 2 miljoni euro ning tuleval aastal on plaanitud investeeringute maht täiendavalt 1 miljon eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.