Uudis

Eesti tuntuimate automaatkasti parandajate juurde ei pea enam sõitma Lääne-Virumaale

Eesti tuntuim automaatkäigukasti remondi- ja hooldusfirma Hõbenool avas oktoobris Tallinna esinduse, varasemalt tuli automaatkastiremonti sõita Lääne-Virumaale Kadrinasse. Hõbenoole uus Tallinna esindus asub Peetri külas aadressil Tähnase tee 2, aga kes tahab Kadrinasse sõita, siis seal on Hõbenoole töökoda endiselt olemas.

Hõbenoole hoolduses käinud 5000 sõiduki statistika näitab, et üle 5% automaatkäigukastidega autodest on hooldusega hiljaks jäänud. Selle probleemi vähendamiseks avas Hõbenool ka pealinnas esinduse.

Tallinna esinduses on kokku 450 ruutmeetrit pinda, kus samaaegselt mahub teenindama kolme autot ja on ooteala klientidele, mängunurk lastele ja kontoriruumid töötajatele. Klientidele paremate selgituste andmiseks on välja pandud käigukast, mille abil saab kirjeldada õlivahetuse protsesse ja käigukasti toimimist.

Tallinna esindus pakub dünaamilist õlivahetust Hõbenoole meetodil. Kvaliteetne käigukasti hooldus säästab käigukasti vanast õlist tingitud kulumiskahjustustest ning kindlustab käigukasti töökindluse aastateks. Käigukasti hooldus tuleb käigukasti tootja sõnul teha kas 40 000 – 60 000 km (CVT, DSG käigukastid), 80 000 – 120 000 km (planetaarkäigukastid) läbimisel või kaheksa aasta tagant vastavalt automaatkäigukasti tüübile.

Dünaamiline õlivahetus Hõbenoole meetodil sooritatakse ainult autodele, mille käigukast on korras ja sõidukõlbulik. Kogu protsessi vältel ei kasutata pesuainet, vaid uut õli, mille tulemusena on käigukast puhtam. Protsessi ajakulu ja õlikogus on väiksem kui tavaliselt ning seega hind soodsam.

Täpsemat infot leiad Hõbenoole kodulehelt.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.