Eestis avati uus kasutatud autode oksjonikeskkond

Autode müügi ja teenindusega tegelev Ideal Auto käivitas uue ärisuunana rahvusvahelise autode oksjonikeskkonna. Sellega soovib ettevõte viia enda sõnul autokaubanduse Eestis uuele tasemele ehk selle nii sõiduki müüjatele kui ka ostjatele täielikult avada.

„Kogu Baltikumis pole seni veel ühtegi toimivat autode oksjonikeskkonda. Autode järelturu tänast aktiivsust arvestades vajas see olukord muutmist. Meie eesmärk on valmistada auto müügiks ette ja teha omaniku eest ära kogu vajalik paberimajandus. Ostjale tähendab see omakorda turvatunnet, et huvipakkuva masinaga on kõik korras, sest seda on eelnevalt kontrollinud oma ala eksperdid,“ selgitab Ideal Auto tegevjuht Priit Paas.

Müüdavatele autodele on tingimused

Lisaks eraklientidele on uues oksjonikeskkonnas oodatud autosid müüma ka ärikliendid ehk suurte autoparkide omanikud. Samuti saavad näiteks pangad realiseerida võlgnike sõidukeid viisil, mis jätab lõpliku hinna pakkujate kujundada. Oksjonile pannakse vaid autod, mis on kuni kaksteist aastat vanad ning mille läbisõit on väiksem kui 200 000 kilomeetrit. Iga müüdava auto juures on toodud põhjalik ülevaade tehnilise kontrolli tulemustest.

Paasi sõnul on kasutatud autode müümisel mitmeid kitsaskohti, mida uus keskkond aitab lahendada.

„Kui eraisik paneb auto müüki mõnel avalikul veebiplatvormil, hakkavad talle koheselt helistama kokkuostjad. Alternatiiv oleks müüa auto kohe mõnele konkreetsele kokkuostjale, aga siis tekib esmalt küsimus, millist hinda küsida ning lõpuks jääb närima kahtlus, kas tegid ikka parima kauba. Oksjonikeskkond lahendab need olukorrad, sest auto müüjal ei tule suhelda ühegi ostuhuvilisega ning hind kujuneb avaliku pakkumise käigus,“ kirjeldab ta.

Kes tasub kulud?

Oksjonil auto müümiseks tuleb tasuda sõiduki ettevalmistuse eest, mis on Ideal Auto tegevjuhi sõnul soodsam kui müüa autot mistahes müügisaalis. Ostjal tuleb omakorda tasuda oksjonil pakutud summa, milles sisaldub ka oksjonitasu.

Kui soovitud müügihinda määratud aja jooksul ei pakuta, saab müüja valida, kas soostub müüma auto kõrgema pakkumise teinud huvilisele või läheb oksjon kordamisele. Kui kolmel oksjonikorral paika pandud müügihinda keegi ei paku, siis tagastatakse auto müüjale.

Oksjonikeskkond asub SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.