Uudis

Eestis ilmus uus ja põhjalik autoraamat, mille kokku panemine osutus väga keeruliseks

Uus raamat käsitleb kadunud riigi veokitööstust

Eestis on ilmunud üks uus ja põnev raamat, mis on võtnud ette väga suure tüki ning sellest edukalt läbi ampsanud.

Nimelt on Tõnu Ojala teinud mõttelise järje 2013. aastal ilmunud sõiduautosid käsitlevale raamatule “Unistuste (unustuste) autod” ja pannud kokku Nõukogude Liidu veoautode ajaloo ja tutvustuse “Unustuste veokid”.

Miks see nii keeruline on? Autor ise selgitab seda eessõnas nii: “Samamoodi nagu sõiduautode kohta on ka idanaabri veokimaailmas ohtralt vastukäivat teavet ja kõiki nüansse pole selgeks vaielnud Vene auto ajaloolasedki.

Seda nii mudelitähiste, kuupäevade kui nimede osas. Kas lugeda uue auto tootmise alguseks see punane tähtpäev või parteikongress, mille raames seda kui töövõitu esitleti, või see hetk (sageli aastaid hiljem!), mil reaalne tootmine käivitus?

Muidugi veel NSV Liidus levinud komme mudelitähiste indekseid lõpmatult pikendada ja üks auto “sujuvalt teiseks kasvatada”“ või harjumus varasemaid mudelitähiseid mõni aastakümme hiljem “taas kasutusse” võtta. “

Mis auto on JaAZ?

Vanem põlvkond saab omaaegseid sõidukeid taas meenutada, nooremad saavad ka lõpuks nende salakeele jälile ning aru, mis peitub krüptiliste nimede taga nagu GAZ, KrAZ, MoAZ, BelAZ, JaAZ ja teised.

Raamat on juba poodides müügil ning peagi tuleb Tõnu Ojala sellest rääkima ka Autotunni taskuhäälingusse.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.