Uudis

Eestis kasvas eelmisel aastal Porschede müük 30%, millised on populaarseimad mudelid?

Porsche müük kasvas eelmisel aastal kogu maailmas: kaubaks läks 309 884 sõidukit, mida on 3% enam võrreldes aasta varasema perioodiga. Eestis kerkis müük lausa 39%, siinsetele teedele osteti kokku 247 uut Porsche sportautot ehk üle kolmandiku rohkem Porschesid kui 2021. aastal ja seda pea kõikide mudelite arvestuses.

Porsche valikus on kõige suremad müüginumbrid Cayenne’il (79). Macane ja 911-sid müüdi võrdselt – mõlemat mudelit 47 – ja elektrilisi sportautosid Taycan viidi koju 45. Panamerasid osteti 17 ja väiksemaid sportautosid 718 kaksteist.

Maailmas müüb jätkuvalt hästi elektriline sportauto Taycan. 2022. aastal tarnis Porsche 34 801 selle mudelkonna sõidukit, mis varasema perioodiga võrreldes on küll 16% vähem. Languse tingisid kitsaskohad tarneahelates ja komponentide piiratud saadavus, mis mõjutasid kõige enam just elektrilist sportautot.

Üks eelmisel aastal ostetud Porschedest on ka haruldane ja võimas 911 Sport Classic. Foto: Paula Johanna Adamson

“Nii e-mobiilsus kui ka e-kütus on kaks suuremat valdkonda, millesse ka sel aastal oluliselt panustatakse. Aasta lõpus avatud e-kütuste piloottehas Tšiilis on kindlasti märgiline samm autosektorile tervikuna ning laiendab oluliselt tulevikukütuste väljavaateid. Samuti käib järjepidev töö elektriautode arendamises ning kindlasti võib lähiajal oodata uudiseid ka sealt rindelt,” kommenteeris Porsche Eesti esindaja Jussi Pärnpuu.

Porsche mudelite müügiarvud Eestis 2022. aastal

Porsche Cayenne – 79
Porsche Macan – 47
Porsche Panamera – 17
Porsche Taycan – 45
Porsche 911 – 47
Porsche 718 – 12

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.