Eestis näidati esmakordselt Lexuse uut sedaani ES ja avalikustati ka hinnad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Lexus ES300hFoto: Karl Kirs

Lexus esitles Tallinnas uut esindussedaani ES, mis tuleb esmakordselt müügile ka Euroopas. Tallinnas olnud auto näol on tegu eelseeria sõidukiga, mis jääb siia vaid kaheks päevaks.

2019. aasta jaanuaris klientideni jõudev ES on ehitatud täiesti uuele platvormile ning pikkuselt on vaid mõned millimeetrid lühem kui näiteks eelmise põlvkonna Lexus LS ehk margi kõige suurem mudel.

Tänu sellele on teises istmereas jalaruumi väga palju ning ka kupeelik katusejoon ei söö pearuumi ära.

Tähelepanu turvalisusel

Seitsmenda põlvkonna Lexus ES teenis 2018. aasta Euro NCAP testis maksimumi ehk 5 tärni. Koos 2018. aastal jõustunud karmimate NCAP-i reeglite ja keskmise punktisummaga 86,25 on see tulemus premium-klassi sedaanide seas üks kõrgeimatest.

Standardvarustusse kuuluv Lexuse ohutussüsteem Safety System + koondab endasse erinevad aktiivsed turvasüsteemid, näiteks jalgratturi tuvastamine päevasel ajal, mis on osa Pre-Collision Systemist ehk PCS-ist.

Lisaks sellele suudab ES tänu täiustatud radarile näha jalakäijaid ka öösel.

Esialgu vaid üks mootor

Mudelinime ES300h kandev auto on varustatud uue, neljanda põlvkonna iselaadiva hübriidsüsteemiga – elektrimootor ja 2,5liitrine nelja silindriga bensiinimootor. Jõudu on kahel mootoril kokku 218 hobujõudu (160kw) ning kombineeritud kütusekulu on seeläbi 4,7l/100km.

Adapteeruv vedrustus kohandab end 650 eri moel

F SPORT mudelitel on adapteeruv vedrustus ehk AVS, mis asendab senise Dynamic Control Shocks vedrustuse reguleeritavate amortisaatoritega.

Sarnaselt mudelitele LC ja LS kohandab F SPORT mudelitel olev AVS-süsteem end 650 eri moel, muutes seeläbi juhitavust täpsemaks.

Kohandamine saab alguse sensoritelt saadud informatsioonist, mis mõõdavad nii lineaarset kui vertikaalset G-jõudu, sõiduki kiirust, roolinurka, kurvi sisenemise kiirust ning juhtsilindri sisemist rõhku. Lisaks arvestab süsteem ka mootorist tuleneva informatsiooniga.

Juhikeskne interjöör

ES-i sisemust disainides võeti aluseks Lexus Future Interior kontseptsioon, mis viib sujuvalt kokku juhikoha ja ruumika kaassõitja osa.

Lexus kutsub kontseptsiooni „Seat in Control“: Kõik vajalik on juhi juurde koondatud ning kogu tarvilik informatsioon on sealsamas.

Käetugesid saab sujuvalt liigutada küünarnuki alla ning nuppe vajutada käsi roolilt võtmata.

Navigatsioonisüsteem laiub 12,3-tollisel multimeedia ekraanil ning kõiki süsteeme saab hõlpsalt juhtida teise põlvkonna Remote Touch puuteplaadiga.

Uhiuue ES-i tellimusi võetakse Lexuse Tallinna salongis juba vastu ning esimesed autod jõuavad klientideni 2019. aasta jaanuaris.

Hinnad algavad 44 800 eurost (Comfort) ning tõusevad varustustasemete järgi kuni 60 600 euroni (Luxury).

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.