Uudis

Eestis pandi müüki haruldane sportauto ning hinnaks veerand miljonit eurot!

Eestis tuli hiljuti müügile haruldane Briti sportauto Morgan Aero 8, mille eest küsitakse soliidsed veerand miljonit eurot.

Tegu on 2018. aasta mudeliga, mille läbisõiduks märgitakse müügikuulutuses vaid 1000 kilomeetrit. Auto on müügis märtsi lõpust, selle täpsema asukoha kohta kuulutuses info puudub. Seejuures ei pandud Morganit müügile ühessegi Eesti portaali, vaid mobile.de-sse. Selles portaalis on Morgan Aero 8-id kokku müügis vaid kaheksa tükki, neist vaid kaks viimaste aastaste rodster-versioonid, sh Eesti oma.

Morgani sisemus. Ruumi on (napilt) kahele.

Nagu mainitud, on antud juhul jutuks rodster, kuigi olemas oli ka kupee. Omapärane välimus peidab alumiiniumist kandmikku ning, üllatus-üllatus, BMW-tehnikat. Mootoriks on BMW viimane ülelaadimiseta V-8 ehk 4,8liitrise töömahuga mootor, mida kasutati näiteks 6. ja 7. seeria BMW-del.

Võimsust on 270 kW (367 hj), kuid tegu on ka väga kerge autoga, palju kergemaga kui nimetatud BMW-d. 1175 kg tühimass, klassikaline käsikäigukast ja tagavedu tähendavad, et 0-100 km/h käib vaid 4,5 sekundiga. Tippkiirus on 273 km/h.

Tagavedu ja külgsummutid. Täna selliseid autosid enam ei tehta.

Täna selliseid autosid enam ei toodeta. 249 000 eurot hinnasildil on kahtlemata soolane ja võrdlusmomenti samuti väga pole. Portaalis on müügil veel vaid üks sarnane ja natuke odavamalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.