Uudis

Eestis saab nüüd osta 100% taastuvtoorainest toodetud diislikütust

AMTELi juht Arno Sillat tänasel pressiüritusel.Foto: Tarmo Tähepõld

Neste toob esimesena Eestis turule 100% taastuvatest allikatest toodetud diislikütuse. Uus kütus Neste MY Renewable Diesel™ annab ettevõtetele ja autojuhtidele võimaluse vähendada oma tegevuse mõju keskkonnale.

Alates 10. oktoobrist on Neste MY diislikütus müügil Tallinnas Neste Kadaka tanklas (Kadaka tee 60). Uue kütuse liitrihind on 1,89 eurot ja see on sobilik kõigile diiselmootoritele, isegi neile, mille kütusepaagil on märk “no bio”.

Neste on valitsusele teinud etttepaneku sellele kütusele anda aktsiisivabastus ja siis oleks liitrihind umbes 1,4 eurot.

“Selleks, et täita kliimaeesmärke, peame kasutama kõiki alternatiive. Täna on meie teedel ja tööstusettevõtetes kasutuses arvukalt diiselmootoriga sõidukeid ja tehnikat. Et muuta need mootorid rohelisemaks, pakume toimiva lahendusena välja diislikütuse, mida valmistatakse vaid täielikult taastuvatest toorainetest. Neste MY on kütuseturu uusim innovatsioon, alates tänasest on see saadaval ka Eestis,“ ütles Neste Eesti juht Dennis Antamo.

“Kui segada seda diislikütust tavalisse fossiilsesse kütusesse või kasutada Neste MY-d iseseisva kütusena, annab see võimaluse ettevõtetele ja kodumajapidamistel reguleerida oma ökoloogilist jalajälge ilma mahukate investeeringuteta autoparki,” lisas Dennis Antamo.

Neste MY-d toodetakse teise põlvkonna taastuvtoorainest diislikütusest HVO (Hydrotreated Vegetable Oil). HVO on säilimiskindel, külmakindel kuni -32 kraadi, ilma fossiilsele kütusele iseloomuliku lõhnata ning kasutatav ka iseseisva kütusena.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.