Uudis

Eestis töötav Ameerika diplomaat ostis Žiguli, millel on nüüd ka diplomaatiline numbrimärk

Foto: USA saatkond

USA Eesti saatkonnas töötav Brian tegi endale kolmanda aastakümne täitumise puhul kingituse ja soetas 1987. aasta Žiguli, mis sõidab nüüd Tallinna tänavatel, kaunistatuna sinise diplomaatilise numbrimärgiga.

Saatkond kirjutab, et kui Brian sai 30, tundis ta sarnaselt paljude meestega sel küpsuse künnisel, et väärib tähistamiseks midagi erilist. Näiteks autot.

“Ma olen alati teadnud, et mingit uhket autot ma ei taha,” selgitas Brian. Ning nagu paljud kaasaegsed mehed, kes ostavad vinüülplaate ja elavad kassiga, ei tahtnud ta ka midagi tavalist. Ta tahtis midagi eristuvat. Ja nii ostiski Brian omale Lada. Täpsemalt 1987. aasta Žiguli 21063.

Foto: USA saatkond

“Usun, et tegin hea valiku. Olen ses mõttes oma isasse – temagi eelistab luksuse asemel head hinna-kvaliteedi suhet. Ühtlasi on see mu esimene isiklik auto ning just selle Ladaga õppisin ma manuaalkastiga sõitma,” lausus ta.

Järgmine samm oli õppida tagaveolist vene meistriteost ohjama lumistel ja jäistel Eesti teedel, märgib saatkond. Selleks ostis Brian ühelt Mustamäe Ahtolt naastrehvide komplekti.

“Velgedel on natuke roostet, aga muster on korralik,” sõnas Brian ostetud kaupa uurides. “Ära muretse, olen ennegi autol ratast vahetanud,” kinnitas ta enesekindlalt, et vaid mõni hetk hiljem küsida: “Ega sa ei tea, kuidas ilukilp maha käib?” ja “Mis asi on tõkisking?”.

Talle meeldib lugeda, muusikat kuulata ja jäätist süüa. Aeg-ajalt üksi kitarri tinistada. Talle meeldib naerda – mõ…

Posted by U.S. Embassy Tallinn, Estonia on 11. veebruar 2018. a.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.