Uudis

Eestis tuleb tuhandetel Volvodel turvavöö kinnitus välja vahetada, aga mida selleks teha?

Volvo S60 Foto: Paula Johanna Adamson

Volvo kutsub Eestis teenindusse tagasi üle 4000 sõiduki. Volvo on tuvastanud, et esiistmete turvavööde kaabelkinnitus võib teatud tingimustes aja jooksul lõdveneda, mis võib omakorda kokkupõrke korral mõjutada turvavöö efektiivsust.

Teenindusse kutsumine puudutab 2007.-2020. mudeliaasta Volvo S80, V70, XC70, S60, S60 Cross Country, V60, XC60, ja S60 Cross Country mudeleid.

Eestis Volvot ametlikult esindav Info-Auto ütles, et asi on hetkel väga värskes faasis ja nendeni pole kogu vajalik informatsioon tehasest praeguseks hetkeks veel jõudnud.

Neile kui Volvo Carsi importöörile teadaolevalt on teenindussekutsumise alla kuuluvaid Volvosid Eestis kokku 4318. Arvestades aga seda, et Volvo on üks populaarsemaid imporditavaid sõiduautomarke Eestis, võib arvata, et tegelik hulk on oluliselt suurem, sest märgatav osa sissetoodud vanematest sõidukitest ei ole kunagi Volvo volitatud teenindust külastanud. Koostöös maanteeametiga jõutakse loodatavasti siiski ka nende autode omanikeni.

Volvo kliente teavitatakse Eestis suve jooksul, et kokku leppida teeninduse külastamine. Praegu teadaolevalt tarnib tehas vajalikud osad alates novembrikuust, mis siis Volvo kulul esindustes välja vahetatakse. Seniks võivad Volvo-omanikud oma sõidukeid edasi kasutada.

Info-Auto annab oma lehel ja sotsiaalmeediakanalites lähipäevil täpsemalt teada, millele pöörata tähelepanu oma Volvo esiistmete turvavööde kasutamisel ja mida teha selleks, et olla teavitatud, kas teie sõiduk kuulub teenindussekutsumise alla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.