Uudis

Eestisse saabus maailma võimsaim seeriatootmises olev maastur

Foto: auto24.ee

Ebanormaalselt võimsad linnamaasturid seiklevad ammu juba 600 hobujõu lähistel, aga maagilise piiri on ületanud vähesed. Korralikult on sealt üle hüpanud näiteks Bentley Bentayga Speed oma 635 hobujõuga ja Lamborghini Urus, millel 650 hobujõudu.

Tegelikult näitab Tesla Model X P100D mudel ka täiesti hullumeelseid numbreid oma ligi 770-hobujõulise elektrimootori(te)ga. Kiirenduses ei ole Teslale nagunii praegu ühtegi vastast. Aga kuna elektriautode ja sisepõlemismootorite jõuarvestus on natuke erinev, siis jätkame siinkohal dinosauruse mahla kasutavate autodega võrdlemist.

Fiat-Chrysler Grupi turundusinimesed vaatasid seda nalja pealt ja andsid Jeepi inseneridele tööülesande kätte. Tehke ja tehke nii, et oleks tehtud. Võtke näiteks Dodge Hellcati 717-hobujõuline mootor ja pange see Grand Cherokee kapoti alla.

Foto: auto24.ee

Kas see tegelikult ka nii oli, ei tea, aga igatahes on Jeepi uue Eesti esindaja United Motorsi salongi jõudnud Jeep Trackhawk, peal 6,2-liitrine V8 mootor.

Auto tühimass on 2,5 tonni, aga kiirendus 0-100 km/h võtab kõigest 3,9 sekundit. See on võimalik tänu 875 njuutonmeetrisele pöördemomendile ja noh, ilmselt aitab kaasa ka rohke kütus.

Nimelt kulub linnasõidul 25,5 liitrit ja keskmiselt 16,8 liitrit 100 kilomeetri kohta. Ilmselt on ameerika autole omaselt tegemist ausate numbritega ja umbes nii see olema saabki.

Foto: auto24.ee

Ühe hobujõu hind on konkurentidest kordades soodsam. Kõik see metsikus tuleb kätte vaid 99 900 euroga. Lamborghini Uruse hinnad algavad näiteks 212 416 eurost.

See kurjakuulutavalt musta värvi Trackhawk ei ole mõistlik ühestki otsast, aga millal ameerika muskelautod on mõistlikkust tähendanud?

Foto: auto24.ee
Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.