Uudis

Eestist pärit Skeleton Technologies hakkab koos Škodaga Saksamaale tramme ehitama

Škoda tramm, mis peagi hakkab kasutama Skeleton Technologies superkondensaatoreid.

Eesti päritolu Euroopa turuliider superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootmises, võitis hanke tarnimaks superkondensaatoritel põhinevaid energiasalvetusüsteeme 114-le Škoda trammile Mannheimi, Heidelbergi ja Ludwigshafeni linnades.

Superkondensaatoritel põhinev süsteem talletab trammide pidurdusenergia ja kasutab seda kiirenduseks, säästes energiat ja vähendades CO2 emissoone ning kulusid.

Superkondensaatorid sobivad ideaalselt pidurdusenergia salvestamiseks, sest on täislaetavad kõigest mõne sekundiga ning on märksa kõrgema efektiivsusega ja pikema elueaga kui li-ioon akud.

“Superkondensaatorite sektori kõrgeim energiatihedus ja efektiivsus annab meile väga selge konkurentsieelise. Oleme teinud koostööd ettevõttega Skeleton Technologies, et töötada välja tänapäevaste trammide jaoks kõige tõhusam energiasalvestuslahendus, pidades seejuures silmas paljudes Euroopa linnades kehtivaid võrgu infrastruktuuri energiapiiranguid”, ütles Škoda Electric strateegiline hankejuht Stanislav Wizur.

Arendustöö toimub Tallinnas

Superkondensaatorite süsteemis on ühendatud parim riist- ja tarkvara, mis on välja arendatud Skeletoni kiirelt kasvava süsteemide ja tarkavaraarenduse meeskondade poolt Tallinnas.

“Tänu superkondensaatorite pikale elueale, suurele efektiivsusele ja võimele haarata pidurdusenergiat sekunditega, sobivad nad suurepäraselt kasutamiseks rongides ja trammides,” ütles Skeleton Technologies’i tegevjuht Taavi Madiberk.

Madiberki sõnul on neil 2019. aastal on töös mitmeid rongi- ja trammihankeid, kuna selles sektoris on superkondensaatorid energiasäästu saavutamiseks asendamatud.

Konkurendiks on ka Tesla

Skeletoni peamisteks konkurentideks superkondensaatorite valdkonnas on Hiina riiklik raudtee ettevõtte CRRC ja hiljuti turule sisenenud Elon Muski juhitud Tesla.

“Škoda hankevõit näitab kujukalt, et pannes kokku Saksamaa tootmiskvaliteedi ning Eesti nutikad tarkvaralahendused on Euroopa tööstusel võimalik edukalt võistelda ka suurte Hiina ja USA konkurentidega,” ütles Madiberk.

Skeleton Technologies on grafeenil põhinevate superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide globaalne tehnoloogialiider autotööstuse, ühistranspordi ja tööstus- ning elektrivõrkude lahendustes.

Skeleton Technologies töötab üle 115. inimese. Ettevõtte müügiosakond, tootmine ja elektrokeemiline arendus asuvad Saksamaal ning elektriinseneeria, mooduli-, süsteemi- ja tarkavararendus Tallinnas.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.