Uudis

Ehmatav video: see on tulemus, kui tahad säästa ja valid kahtlaselt odava turvavarustuse

Austraalia väljaanne Which Car vahendas natuke põhjalikumalt internetis ringlevat õnnetusjuhtumit võidusõidult, mis lõppes halvemini, kui see oleks pidanud.

Antud juhtum leidis aset Ameerikas, kus Ford Mustangi ringrajaautot tabas pidurisüsteemi viga, mis tõttu pidi juht sõitma kurvist välja rajaäärsesse barjääri. Mis juhtus auto sees barjääriga kokkupõrkel, on aga see kõige õudsam hetk.

Autojuht paiskus võidusõiduauto turvavööde alt armatuur laua alla, kuna turvavöö kinnitused läksid katki. Turvavööde komplekt oli märgistatud kui Sabelti toode, mis on tuntud turvaarustuse tootja ennekõike autode ja võidusõidu maailmas.

Võltsitud varustust on väga erinevat

Kahjuks oli tegemist aga umbes poole odavama võltsitud tootega. Kuigi nimi ja logo oli sarnased, siis lähemal uurimisel selgus, et erinevad metallist kinnituskohad olid teistsuguse kujuga, kui võrrelda originaal Sabelti tooteid ning puudu oli ka muid märgistusi.

Selle peale hakkas Which Car’i loo autor kontrollima enda rajaauto varustust, mida ta koos pojaga kahepeale kasutab ning avastas, et ka tema on ostnud enda teadmata sarnase võltstoote.

Lisaks Sabelti rihmadele, on netist võimalik loomulikult saada ka võltsitud Momo roole, rooli kiirkinnitusi ja ilmselt kõike, mida hing ihaldab. Aga kui selle hind on poole odavam, kui ametlikul edasimüüjal, siis võiks igal inimesel häirekell helisema hakata.

Sul ei lähe turvavarustust vaja, kuniks sul seda väga vaja läheb

Üldiselt on turvavarustusega asi lihtne. Sul ei lähe seda 99,9% ajast vaja. Aga kui läheb, siis on see ainuke asi, mis sind päästab. Seega tasub turvavarustust, eriti kui tegemist on võidusõiduga, väga tõsiselt võtta ja mitte langeda kokkuhoiu ahvatlevasse võrku.

Pikemalt saad intsidendist lugeda Which Car lehelt. Ära unusta vaadata ka videot õnnetusjuhtumist siit:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.