Uudis

Ikkagi ebaõnnestunud aprillinali. Volkswagenist ei saa Ameerikas Voltswagen…

Uuendatud 31.03 kl 10.00

Automaailma pommuudis oli Volkswagenist lekkinud pressiteade, mis pidi avalikuks saama alles 29. aprillil. Erinevad allikad kinnitasid, et tegemist ei ole varase aprillinaljaga. Terve päev elati selle teadmisega, aga nüüd andis Volkswagen teada, et tegu ikkagi oli turundusnaljaga.

1. aprillil oleks olnud tegu tavalise naljaga, mis ilmselt oleks väikse muigega vastu võetud. Hetkel on vastukaja olnud pigem negatiivne, sest Volkswagenilt küsiti mitme suure väljaande poolt ametlikku kommentaari, kus nad kinnitasid, et tõepoolest muutub nimi Ameerikas Voltswageniks. Seega astuit hämarale alale, kus nali muutus vaikselt valeuudiseks, millel oli ametlik kinnitus.

Asja on uurima asunud ka börsid, sest uudise peale hakkas Volkswageni aktsia kerkima, aga reeglite kohaselt ei tohi börsiettevõtted valeinfot esitada, eriti kui kuupäev pole 1. aprill.

Algses teates on kirjas, et elektrilisi Volkswageneid hakatakse teisel pool ookeani müüma Voltswagen of America nime all. Olemasoleva info põhjal jääks tavalisemate jõuallikatega sõidukid kandma ikkagi Volkswageni nime ja tumesinisel põhjal logo, aga elektrisõidukid heledama sinisega Voltswageni oma.

Erinevad Ameerika väljaanded on asja uurima asunud ja hetkeseis on selline, et lool vist tõsi taga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.