Uudis

EKA tudengid meisterdavad liiklusohutuse nimel koos koolinoortega helkivaid aksessuaare

Tänasest alustavad EKA moedisaini eriala tudengid Eesti koolides töötubade sarja “Olen silmapaistev – helkivate aksessuaaride workshop“. Helkurmaterjalidest põnevate esemete, aga miks mitte ka ulmeliste kunstiobjektide loomise õpitubade eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu enda ja oma lähedaste nähtavaks tegemise tähtsusele aasta pimedaimal ajal ning seda just loomingulisel moel.

Tudengid tutvustavad noortele selle tarbeks erinevaid võimalusi, alates helkurspreidega tehtud stencilitest ehk šabloonjoonistest kuni ekspressiivsete helkivate vööde ja maskideni välja.

“Paljud noored tahavad välja näha omapärased ja erilised ning helkur või helkiv toode on üks suurepärane võimalus lasta oma isikupäral välja paista ka pimedas. Mida mängulisem ja ootamatum on resultaat, seda tulemuslikum on see nii kandjale kui autojuhile,“ räägib Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart.

Töötubade sari saab alguse täna Gustav Adolfi Gümnaasiumist ning järgnevatel nädalatel külastavad tudengid veel seitset põhikooli ja gümnaasiumi üle Eesti. Lisaks Tallinnale jõutakse ka Tartusse, Pärnusse, Haapsallu, Saaremaale, Jõhvi ja Viljandisse.

Helkivate aksessuaaride töötoad on osa 25. oktoobrist 26. novembrini toimuvast teavituskampaaniast “Olen silmapaistev! Klassikaliselt või loovalt. Ise valin!“, mida viib maanteeamet läbi koostöös Eesti Kunstiakadeemia ning politsei- ja piirivalveametiga.

Lisaks töötubadele Eesti koolides avatakse kampaania ajal, 1. novembril ka EKA tudengite valmistatud helkurskulptuuride näitus „Illuminatsioon“ Telliskivi Loomelinnakus ning toimub koolinoortele suunatud fotokonkurss, mille kohta leiab rohkem informatsiooni kampaanialehelt silmapaistev.mnt.ee. Kampaania lõpeb 26. novembri õhtul juba viiendat korda toimuva helkurkõnniga „Helkuriga sõbraks!“

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.