Uudis

Eksklusiivsete hüperautode tegija haub elektrile üle minekut

Üks ekslusiivsematest autotootjatest Pagani valmistab imekauneid ja väga kalleid hüperautosid. Car and Driver vahendab, et järgmise kahe mudeli seas võib peituda esimene Pagani elektriauto.

Kui kõrvale jätta kõiksugu eriversioonid ja -variandid, on Paganil olnud siiani kaks mudelit: Zonda ja Huayra. Esimest autot toodeti kokku 136 erinevat variatsiooni ja pragusest Huayrast on plaanis valmistada kokku 100 kupee ja 100 roadsterit.

Pagani Huayra tootmine peaks lõppema aastaks 2020, kuid autotootja omanik ja asutaja Horacio Pagani kinnitas, et sellega ei lõppe sisepõlemismootorid.

See tähendab, et lähitulevikus võib saabuda Pagani kolmas, siiani veel nimetu mudel. Car and Driveri väitel on kolmanda mudeli arendus juba käimas, kuid samuti otsitakse lahendus potentsiaalse neljanda, elektrilise, sõiduki jaoks.

Plaanides on selle aasta lõpuks välja ehitada eraldi osa Pagani tehasest, kus saaks arendada ja testida elektriautosid. Kuna kõik Pagani mudelid on kasutanud AMG poolt arendatud jõuallikaid, on autotootjal lähedane suhe Mercedes-Benziga.

Seetõttu on Paganil ka ligipääs suurele osale elektriliste veermikute tehnoloogiast, mida Mercedes-Benz või nende sportlikum AMG osakond arendab.

Pagani on siiani valmistanud alati emotsioonidest pakatavaid hüperautosid. Kuidas suudab autotootja ehitada tõeliselt itaaliapärase ja ekstravagantse elektriauto, näeme loodetavasti mõne aasta pärast.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.