Uudis

Eksperdid: luksusautode hinnad ei lange ka peale kiibi- ja koroonakriisi lõppu

Foto: Auto Bild

Iga asi on millekski hea. Täpsemalt pole veel selge, mida me kõik sellest koroonast ja kiibikriisist võidame, aga tundub, et luksusautode tootjad juba näevad väikest (või suurt) võitu.

Mercedes ja BMW on aru saanud, et rahakad kliendid senti ei veereta ja on valmis ka rohkem raha välja käima, et saaks ikka oma auto täpselt sellisena kätte nagu soov on ja isegi ootama on nad valmis, kirjutab Motor1.

Viimasel ajal on mõlemale tootjale ka ette heidetud, et liialt antakse välja pisikesi, odavamapoolseid ja margi olemusega mitte kokkusobivaid autosid. Esiveolised luukpärad, pisikesed linnamaasturid ja muu soodne valik. Kui varem oli tootjale oluline müüa võimalikult palju, siis nüüd tundub, et võib ka vähem müüa, aga luksuslikumaid ja suurema marginaaliga autosid.

Harald Wilhelm, kes on Daimleri finantsjuht, ütles Financial Times’ile, et nad teadlikult hoiavad väikest defitsiiti, et tekitada nõudlust ning keskenduvad rohkem luksuslikule valikule. Ka BMW finantsjuht Nicolas Peter avaldas sarnast arvamust, et viimase 24 kuu jooksul on näha, et kõrgem hind ei ole ostjale probleemiks ja nad püüavad sarnast joont jätkata.

Bersteini analüütik Arndt Ellinghorst ütles, et isegi 1% võrra allahindluste vähendamine kasvatab autotööstuse kasumit 20 miljardi võrra. Ainuüksi USAs ja Euroopas on aga keskmine allahindlus vähenenud enam kui 2 protsenti võrreldes pandeemiaeelse tasemega.

Lootus, et kiibikriisi taandudes allahindlused taas suurenevad, ei ole Mercedese ja BMW puhul ilmselt väga suur. Seda kinnitavad ka tootjad. BMW finantsjuht ütleb, et klientidel pole probleemi oodata oma autot ka kauem ja see aitab meie hinnapoliitikale kaasa.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.