Uudis

Elektriautode ostutoetuse järgmise vooru tingimused saavad teatavaks lähiajal

Volkswagen ID 3 elektriauto.Foto: Volkswagen.

Kuigi riik lubas elektriautode ostutoetuse järgmise vooru tingimused teha teatavaks juba eelmisel kuul, ei ole seda veel kuni praeguseni tehtud. Õnneks ei pea enam kaua ootama. 

Otsus ostutoetus uuesti käivitada seisab hetkel keskkonnaminister Rene Kokka allkirja taga. Kohe kui minister allkirjastab dokumendid, tehakse detailid avalikult kättesaadavaks. 

Minister võib dokumendi allkirjastada lähipäevil

Kuigi keskkonnaministeeriumist ei osatud Geeniusele öelda täpset kuupäeva, millal jõuab minister dokumendid allkirjastada, anti lootust, et küsimus on päevades, mitte nädalates. 

Varasemalt on keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) esindaja öelnud, et suures plaanis jäävad ostutoetuse tingimused samaks eelmise vooru tingimustega ehk riik toetab kuni 50 000 eurot maksva täiselektrilise auto ostu 5000 euroga. 

“Elektrisõidukite ostutoetuse andmise tingimustest saame avalikult rääkida siis, kui keskkonnaminister on allkirjastanud määruse, seal on kirjas kõik täpsed tingimused. Vooru avame siis, kui määrusel on allkiri all ja Keskkonnaministeerium on saatnud meile käskkirja vooru avamiseks,” ütles KIKi kommunikatsioonijuht Kati Raudsaar.

Septembris vaagis riik küsimuse üle, kas uue ostutoetuse vooruga peaks seadma lisatingimuse, mis välistab olukorra, kus juba toetust saanud isikud ei saa luua uut ettevõtet, mille alt toetust uuesti saavad. 

KIKi esindaja on lubanud detailid avaldada ministri allkirja järgselt. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.