Uudis

Elektrilevi ei loobu ELMO laadimisvõrgustikust ja toob Eestisse kiirlaadijad

ELMO elektriautode laadimisjaam Rakveres.Foto: Scanpix

Täna selgus, et Elektrilevi hakkab koostöös Eesti Energiaga ehitama Eestisse uusi elektriautode laadimispunkte. Elektrilevi elektritranspordi juhi Marko Viidingu kinnitusel avab Elektrilevi uute laadijate Eestis elektriautode kiirlaadimise ajastu.

Esialgsete plaanide kohaselt on kavas sel aastal ehitada kümme laadijat, millest esimesed hakkavad olema Tallinnas. Kiirlaadijad on võimelised laadima Jaapani ja Euroopa standardit kasutavaid autosid.

Elektrilevi avab kiirlaadimise ajastu

“Plaanime esimesed laadijad töösse panna sel suvel ning nende arvu järk-järgult suurendada. Kiirlaadijatel saavad olema nii jaapani autodele sobivad CHAdeMO kui ka nn Euroopa standardile vastavad CCS pistikud. Lisaks paigaldame ka poolkiired laadijaid, millel on standardsed Type-2 pistikupesad,” ütles Viiding.

Elektrilevi elektritranspordi juht Marko Viiding.

Elektrilevi elektritranspordi juht kinnitas küll seda, et esimesed laadijad ehitatakse Tallinna, sest pealinnas on kõige rohkem liiklust ja liikumist, kuid teiste laadijate täpset asukohta ei soostunud ta veel avalikustamast kuna läbirääkimised maaomanikega alles käivad.

Esimesed laadijad alustavad Viidingu sõnul tööd suvel ning nende arv suureneb järk-järgult.

Elektrilevi ei loobu ELMOst

Kommenteerides pooleliolevat kohtuvaidlust seoses ELMO laadimisvõrgustikuga kinnitas Viiding, et Elektrilevi on endiselt valmis ELMO üle võtma ning sellesse täiendavalt investeerima ja seda opereerima.

“Meie plaanid elektritranspordi valdkonnas on oluliselt laiemad kui ELMO 168 laadimispunkti. Esimesel võimalusel lisame loodavasse võrgustikku ka ELMO laadijad,” sõnas Viiding.

Uudise avaldamise kuupäev on huvitav just seetõttu, et homme toimub Tallinna ringkonnakohtus järjekordne istung, kus arutletakse elektriautode ELMO laadimistaristu hankel osalenud Luku-Experdi apellatsioonikaebust. Teadupärast kuulutati hanke võitjaks Elektrilevi, kuid hankel osalenud Luku-Expert on tulemuse korduvalt vaidlustanud.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.