Uudis

Elektritakso lahkus Tallinnast: ühe auto kindlustamine hakkas järsku maksma 64 000 eurot

Ermo Kontson toob Elektritaksod Tallinnast ära, need jäävad ainult Tartusse ja Pärnusse.Foto: Postimees/Scanpix

Elektritakso teatas, et lõpetab Tallinnas praegusel hetkel tegevuse, jäädes sõitma vaid Tartuse ja Pärnuse. Peamiseks põhjuseks tõi firma juht Ermo Kontson välja järsult kordades kallimaks muutunud liikluskindlustuse.

Kontsoni sõnul oli seni ettevõttele kuulunud esimese põlvkonna Nissan Leaf elektriautode kohustusliku liikluskindlustuse ja kasko aastane makse umbes 1300 eurot.

Hinnad kerkisid kolmekordseks

Kevadel hakkas Elektritakso autoparki välja vahetama uue põlvkonna Leafide vastu ning ootamatult hakkasid kerkima ka kindlustusmaksed.

“Pakkumised hakkasid kallinema nii suure sammuga, et keskmiselt sada eurot nädalas muudkui tõusid,” rääkis Kontson Autogeeniusele.

Tulemuseks on see, et seni 1300 eurot auto kohta on muutunud 4600 euroks aastas. Kusjuures 2500 eurot sellest on kohustuslik liikluskindlustuse makse ja 2100 eurot kasko. See summa pole mitte keskmine vaid kõige parem pakkumine, mis tal on saada õnnestunud.

Arvestades, et ettevõtte autopargis on üle 50 sõiduki, teeb see aastaseks lisakuluks üle 160 000 euro.

Elektritakso kindlustusajalugu ei selgita hinnatõusu

Kõige kallim kohustusliku liikluskindlustuse pakkumine oli tema sõnul 64 000 eurot aastas ühe auto kohta ehk 5333 eurot kuus, millele lisanduks kasko.

Samas on Kontson välja arvutanud ja selle ka kindlustusseltsidele esitanud, et kogu tegevusaja jooksul on Elektritakso kindlustuskahjud olnud keskmiselt 600 eurot ühe auto kohta.

Seetõttu ei näe ta ka kindlustusmakse hinnatõusu põhjendusena ettevõtte eriti suurt kulu kindlustusseltsidele. Samuti ei ole uute Leafide ostuhind oluliselt kallim kui eelmistel.

Hetkel puudub lahendus

Kontsoni sõnul ei ole ühegi kindlustusfirmaga õnnestunud kokku leppida mõistlikes hindades ja seega on hetkel ainuke lahendus tegevust oluliselt koomale tõmmata ning tühistama pidid nad ka mitmete uute Nissan Leafide tellimuse.

“Variant oleks autod kanda erinevate väikeste firmade arvele, määrata vastutavad kasutajad ja püüda niimoodi paremat kindlustuspakkumist saada, aga see ei ole ju õige ega mõistlik”, lõpetab Kontson.

Kindlustusfirmad viitavad üldisele hinnatõusule

Küsisime kommentaari ka kindlustusfirmadelt ning arusaadavatel põhjustel ei ole neil võimalik kommenteerida kolmandale osapoolele tehtud täpseid pakkumisi või kirjavahetust.

ERGO kindlustuse riskijuht Kaido Naarits selgitas, et trend näitab taksode ja sõidujagajate poolt põhjustatud õnnetuste tõusu. Kui varasemalt põhjustasid taksod 4-5 korda sagedamini liiklusõnnetusi, siis viimaste andmete järgi satuvad need sõidukid rohkem kui 6 korda sagedamini liiklusõnnetuste põhjustajaks.

If Kindlustus vastas samuti, et hinnad tulenevad riskianalüüsist ja Elektritaksoga kasko- ja liikluskindlustuse läbirääkimised toimusid, mille käigus püüti pikalt leida mõlemale osapoolele sobivat lahendust. Paraku lõppesid need läbirääkimised, kuna ühisele arusaamale ei jõutud.

PZU Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Ahto Orumets ütleb, et kohustusliku liikluskindlustuse maksed on tõusnud kõigil ning seetõttu on ilmselt kallinenud ka Elektritaksole pakutav hind.

“Meil ei ole võimalik arutada täpseid pakkumisi. Paraku võivad teie poolt nimetatud maksed olla ka reaalselt võimalikud, ” lisas Orumets.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.