Uudis

ELMO kiirlaadijatest ilma jäänud Luku-Expert soovib otsust uuesti vaidlustada

ELMO võrgustikus on 167 kiirlaadijat. Foto: Ants Liigus/Scanpix

Tõenäoliselt kaebab ELMO laadimistaristu hanke kaotanud Luku-Expert edasi Tallinna halduskohtu jaanuari alguse otsuse, kus leiti, et on õige, et hanke võitjaks kuulutati Elektrilevi.

Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Peeter Liik sõnas Geeniusele, et enne vaidlustustähtaja kukkumist Elektrilevi ELMO osas ühtegi otsust ei langeta ning tulevikuplaanidest avalikult ei räägi.

“Kohus jättis meie kaebuse rahuldamata, meil on õigus see 30 päeva jooksul vaidlustada. Tahame seda vaidlustada, aga samas peame aru saama, kui vaidlustamise võitmise tõenäosus on väike, siis peame ka vastaspoole kulusid hakkama kandma. Vaidlustamise tähtaeg on 7. veebruar. Me ise leiame, et kohtu põhjendused on nõrgad aga kaalume hoolikalt, kas kulutame veel raha või mitte. Aga otsus on selline,” ütles Luku-Experti juhatuse liige Riho Ever .

Luku-Expert kohtub täna advokaadiga, kellega arutletakse otsuse uuesti vaidlustamist. Everi sõnul tõi kohus välja, et hanke tingimused olid mitmeti mõistetavad ning Luku-Expert otseselt midagi valesti ei teinud.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) avalikustas möödunud aasta augustis elektriautode kiirlaadimistaristu ELMO enampakkumise võitja, milleks osutus Elektrilevi OÜ, hoolimata sellest, et kiirlaadijate eest oli nõus rohkem maksma Luku-Expert.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.