Uudis

ELMO rent sai rahastuse kaugjuhitavate elektriautode jaoks

Uuel aastal on tänavatele oodata kaugjuhitavaid elektriautosid. Foto: ELMO rent.

EAS toetab ELMO renti 374 094 euroga, mis kulub sõiduki kaugjuhtimise riistvara lahenduse ja opereerimisplatvormi lõpuni arendamise jaoks. Esimesed 20 kaugjuhitavat elektriautot on kavas tänavatele tuua juba järgmisel aastal, millega ollakse pioneer kogu maailmas. 

“Eesti on ainuõige riik innovatsiooni arendamiseks ja testimiseks ning kui me suudame koostöös riigiga rohetehnoloogia maailmavallutuseks kiirust juurde anda, siis sellest võidavad kõik,” ütles ELMO Rendi asutaja Enn Laansoo Jr., kes on igapäevaselt rohetehnoloogia valdkonna ja kaasneva innovatsiooniga tegelenud juba aastast 2007. 

Esimeste kaugjuhitavate elektriautode tänavale toomise finantseerimiseks on käimas ELMO Rendi täiendav aktsiaemissioon Nasdaq Baltic First North turul, mille raames kaasatava 3,5 miljoni euroga on ettevõttel muuhulgas kavas käivitada taksoteenuse ärisuund Elektritakso soetamisega ning laieneda välisturgudele.

Peatselt käivitab ELMO Rent Paldiskis ka kaugjuhitava tehnoloogia tootmisliini. Sel eesmärgil sai septembris börsiettevõtte osanikuks PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi rohefond, mille eesmärk on investeerida kiiresti arenevatesse roheettevõtetesse. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.