Elu Dacia roolis: Ma ei ole nii rikas, et osta odavat autot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Dacia Logan MCV on üks odavamaid universaalkerega autosid. Foto: Ronald Liive

Ajal, mil kaasautor Paula Johanna Adamson sai testimiseks kalli ja uhke Lexus LS500h, ulatati mulle linna teises otsas hoopis teistsuguse auto võtmed. See oli Dacia Logan MCV, millel on eelnimetatud Lexusega nii mõndagi ühist: mõlemal on neli ratast ja juhtimiseks kasutatakse rooli.

Seal ka sarnasused lõppevad, vähemalt minu arvates.

Loganit ilmestab läbimõeldamatus

Seda, et Daciad on odavad teame me kõik. Aga seda, et miks Daciaid ostetakse või ei osteta, seda ma ei tea.

Kuigi Logan on auto nagu auto ikka, mis viib juhi ja kaasreisijad punktist A punkti B, siis mina seda endale osta ei julgeks. Peamiseks põhjuseks on inseneride läbimõeldamatus, kes on selle auto ehitanud. Sel on liiga palju väikseid miinuseid, mis häirivad sõitmist, isegi kui odava kvaliteediga leppida.

Dacia Logani MCV püsikiirusehoidja on keskkonsoolil olev kõige alumine nupp. Foto: Ronald Liive

Alustame vast et kõige olulisemast ehk juhi istmest. Säti, mis sa sätid aga mugavaks sa seal istumist ei tee. Väiksema otsa linnas sõidab ehk isegi ära, aga kui on vaja pikemat vahemaad sõita, siis hakkab peagi selg valutama ja üldse kõik on kuidagi valesti.

Üritasin istumist korduvalt mugavamaks sättida, aga kasu sellest ei olnud. Ma arvan, et isegi esimese Ford T iste oli mugavam, kui sel Dacial. Ja ma ei mõtle praegu seda, et istmel puudus soojendus või massaažifunktsioon, lihtsalt see iste on igas mõttes väga ebamugav.

Lauda uks auto küljes

Järgmine kogemus puudutab auto uksi, mille puhul saab taaskord vaid negatiivseid sõnu kasutada. Kui sa oled harjunud, et auto uks käib nagu lauda uks, siis on Dacia Logan MCV sulle sobilik auto. Mina ei ole sellega harjunud ning ootan ustelt midagi enamat. Kui teha uks lahti, siis vajub see enda raskuse all koheselt täies ulatuses lahti. Mingit stopperit või muud mehhanismi ei ole vahel, mis ei laseks uksel koheselt täielikult avaneda.

Kuigi tegu on väga odava autoga (soodsaim variant maksab 8890 eurot), siis see ei tähenda, et see ei peaks kvaliteetne olema. Salongi poolelt paistab silma, et autol olevad nupud, kangid ja muud liikuvad osad on sinna täiesti suvaliselt pandud ilma, et oleks ergonoomikale ja üldisele loogikale mõeldud.

Püsikiirusehoidja nupp on keskkonsoolis üks kõige alumisi nuppe, miks nii? Isegi raadio volüüminupud on harjumatus kohas.

Läbimõeldamatust ilmestab väga hästi ka see tõsiasi, et tagaistmetel olevad ISOFIX kinnitused ning neile viitavad märgised ei asu samas kohas. Kujutad ette olukorda, kus soovid lapse istet kinnitada ISOFIXi abil ning pärast pikka nikerdamist saad aru, et oleksid pidanud istet ca 3 cm jagu teisele poole liigutama?

Dacia Logan MCV-l ei ole ISOFIX kinnitused samas kohas, kus on neile viitavad märgised. Foto: Ronald Liive

Ökonoomne ja suure pagasiruumiga

Kõigi senimainitud miinuste juurde ka üks positiivne asi, mis kahjuks ei ole piisav, et auto ostunimekirja lisada. Pagasiruumi on sel autol meeletult palju!

Ja veel üks hea asi, kütusekulu on väga väike. 1,5-liitrise diiselmootoriga sain linna ja maanteesõidu keskmiseks 5,5 liitrit saja kilomeetri kohta. Arvestades, kui suur Logan MCV ikkagi on, on see päris hea.

Kahjuks ei ole ma nii rikas, et endale odavat autot osta. Selle ühe nädalavahetuse elasin küll üle, aga kui ma peaksin selle autoga igapäevaselt hakkama sõitma, siis kujutan ette, et leian kiirelt tee kiropraktiku juurde, kes hakkab mu vigast selgroogu ravima. Tervis on siiski olulisem ehk ma ei hakka ennast teadlikult vigastama ning jätan Dacia Logani müügisaali.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.