Uudis

Erilise Toyota GR Yarise hinnad Eestis lõpuks teada!

Toyota üllatas automaailma eelmisel aastal uudisega, et Yarisest ehitatakse päriselt võimas kiire luukpära – nelikvedu, manuaalkast ja kõik, mis teeb ühest autost ägeda luukpära.

Laiendatud rattakoopad ja madalam katus muudab Yarise palju kurjemaks. 91 mm madalama katuse puhul on näiteks kasutatud süsinikkiuga tugevdatud plastikut.

Laiendatud rattakoopad peidavad muidugi ka laiemaid esi- ja tagatelgi, viimane on GR Yarise puhul laenatud Toyota suuremate autode platvormilt GA-C, mille baasil on ehitatud näiteks uus Corolla. Tagateljel leiab ka topeltõõtshark vedrustuse (double-wishbone suspension), mida pole ühelgi teisel Yarisel.

Maailma võimsaim kolmesilindriline

Mootor, ja kuidas selle jõud ratasteni tee leiab, on samuti GR Yarise puhul puhtalt selle auto jaoks ehitatud lahendus. Jõuallikaks on 1,6-liitrine kolme silindriga turbomootor 262 hobujõu ja 360 njuutonmeetriga. See teeb GR Yarisest võimsaima tootmises oleva kolme silindriga auto.

Parema kaalujaotuse saavutamiseks on mootor paigutatud rohkem sõitjate kabiini suunas keskele ja madalamale. Koos 6-käigulise manuaalkastiga kiirendab 1 280 kg kaaluv luukpära sajani 5,5 sekundiga.

Nelikvedu, mis aitab selle kiirenduse saavutada, on samuti pisut keerulisem, kui muudel suurematel nelikveolistel luukpäradel. Peale keskmise differentsiaali, mis jagab võimsuse esi-ja tagatelje vahel, on ka mõlemal teljel iseseisev piiratud libisemisega differentsiaal.

Teoorias suudaks GR Yaris saata 100% võimsusest emmale-kummale teljele, kuid elektroonika seda päriselt ei luba. See-eest saab valida võimsuse jaotust vastavalt 60:40, 30:70 või 50:50 olenevalt sõidurežiimist.

Nüüd on teada ka auto hinnad Eestis, mis algavad 31 600 eurost. Ringraja pakett lisab veel 4300 eurot: 18-tollised sepistatud valuveljed, punased pidurisadulad, GR-i ringrajavedrustus ja Torseni LSD). Mugavuspakett maksab 2400 eurot, aga ringrajapaketiga koos seda tellida ei saa.

Tarnete või auto Eestisse jõudmise täpse aja kohta veel infot pole, aga kohe anname teada, kui see selge.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.