Uudis

Eriseeria Rolls-Royce Wraith Eagle VIII on pühendatud esimesele Atlandi ookeani ületanud lennule

See rakurss meenutab natuke tänapäevase lennuki kokpitivaadet

Rolls-Royce on auto, mille ostjate jaoks ei ole raha kindlasti argument. Nad tahavad erilisust, luksust ja lugusid.

Seetõttu tulebki Rolls-Royce välja eriseeriatega, millega väärtustatakse niigi kallist autot veelgi. Ülevaade eelmise aasta erilisematest on siin.

Loomulikult saavad kliedid tellida üksikmudeleid, mis ehitatakse täpselt sellisena, nagu soov on. Teine variant haruldaseks autoks on väikseseeriad nagu nüüd avalikustatud Rolls-Royce Wraith Eagle VIII.

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII põhineb kupeekerel ning mootoriks on muidugi V12

Mõnele sündmusele pühendamine ei ole automargil esimene kord. Nüüd tehakse 50st mudelist koosnev eriseeria esimese Atlandi ookeani ületanud lennu auks, mis toimus 100 aastat tagasi.

Esimene lennukisõit üle Atlandi oli tõeliselt hull tegu

See leidis aset 1919. aasta juunis, kui briti lendurid John Alcock ja Arthur Brown startisid Kanadast, Newfoundlandist ning maandusid 16 tundi ja 1880 miili (3025 km) hiljem Iirimaal. Lennutingimused olid väga keerulised, sest pilvkate oli tihe ja lennata oli külm.

Tuule jõul töötav generaator lõpetas peagi töö, mis tähendas, et lendurite elektrisoojendusega riietus, omavaheline side ja raadioside ei toiminud. Peagi purunes ka väljalasketoru, muutes mürataseme veelgi kõrgemaks.

Kell helendab pimedas rohekalt ning natuke on kujutatud külmunud instrumentide stiili

Navigeerimine oli udus raske, lahtise lennukiga läbi lume ja vihmapilvede lendamine jäätas ära instrumendid ning tõrkuma hakkasid ka karburaatorid. Lennu

Maandumisel vaadati välja sobiv heinamaa, mis osutuks soiseks pinnaseks ning maandumine lõppes avariiga. Õnneks kumbki lenduritest viga ei saanud. See lühike kirjeldus näitab, et tegemist oli väga hullumeelse ettevõtmisega.

Armatuurlaua kujundus on eriti imeline

Kuna lennuk kasutas kahte 20,3 liitrist Rolls-Royce Eagle VIII mootorit, on seos luksusauto tootjaga otsene ja sellest ka erimudeli nimi.

Öine vaade maakerale

Pilte vaadates on näha nii jäätunud instrumentide teema, kui ka kõlarikatetesse pressitud 1880 miles. Eriti impressiivne on armatuurlauda kattev öine vaade maakerale. Lisaks muidugi tähistaeva sarnane lagi ning muud detailid.

See auto on kunstiteos ja ilus austusavaldus 100 aasta tagustele kangelastele.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.