Uudis

Esimene kvartal: luksusmargid teevad juba müügirekordeid

Nii BMW kui ka Volvo tegid müügirekordeid. Fotod: Paula Johanna Adamson

Esimese kvartali lõppedes teatasid paljud autotootjad suurepärastest müügitulemustest, kusjuures puhuti ulatus müügikasv kolmandiku või enamanigi.

Arusaadavalt on ilusate numbrite taga mullu esimeses kvartalis üle maailma lahvatanud koroonakriis, mis seiskas autotehased ja pärssis autode müüki. Säärase võrdlusbaasi puhul on taastumine mõneti ootuspärane. Aga mitte ainult.

Näiteks BMW kontsern müüs aasta esimesel neljal kuul 636 606 BMW-d, Minit ja Rolls-Royce’i, näidates 33,5protsendilist kasvu. Tegu polnud hea tulemusega üknes mullusega võrreldes, tänavune esimene kvartal oli üldse BMW ajaloo parim.

Tesla sama suur kui Volvo

Volvo näitas samal ajal lausa 40,8-protsendilist kasvu, müües 185 698 autot. Kumbki neist ei saa aga vastu Tesla kasvukiirusele, kel polnud ka 2020 just kehv aasta. Tänavu esimeses kvartalis saavutas Ameerika tootja 140% müügikasvu, andes klientidele üle 184 800 elektriautot. Nagu näha, siis absoluutmüügis on Tesla tänaseks sama suur firma nagu Volvo.

Märksa tagasihoidlikuma kasvunumbri (22,3%) avalikustas Mercedes-Benz, müües esimeses kvartalis 590 999 sõiduautot. Nagu teistelgi markidel olid peamised kasvuturud Hiina ja Ameerika Ühendriigid, samas näitas tugevat kasvu ka Euroopa.

Kui Teslad on nagunii kõik elektriautod, siis elektriliste sõidukite buumi täheldasid ka teised. Näiteks uutest Mercedestest on Euroopas juba veerand pistikuhübriidid või täiselektrilised, üleilmselt kümnendik. Volvo saavutas märtsikuus veerandilise elektriautode ja pistikuhübriidide osakaalu, samas kui BMW teatas lihtsalt, et pistikuhübriidide ja elektriautode müük kahekordistus mullusega võrreldes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.