Uudis

Esimene pilt Lamborghini LMDh autost, millega asutakse Le Mans’i 24-tunni sõitu võitma

Pilt: Lamborghini

Viimase paarikümne aasta sees on Volkswagen grupis kestvussõidu tippklassis aktiivsemalt tegelenud Porsche ja Audi ning natukene ka Bentley. Lamborghini lisandumine on midagi uut.

Lamborgini teatas oma saabuvast LMDh-klassi autost juba selle aasta esimeses pooles. Nüüd on Itaalia autotootja näidanud ka esimest (kuigi väga pimedat) pilti saabuvast võidusõiduautost. Lisaks on nüüd ka natuke rohkem infot masina tehnilisest taustast.

Jõuallikaks saab sõiduk kahe turboga V-8 mootori, mis liidetakse LMDh-klassis standard spetsfikatsiooniga hübriidajamiga. Kuigi sõsarbränd Porsche saabuv 963 saab samuti turbodega V-8, ei pruugi mootoritel midagi ühist olla.

Kuna Porsche masina jõuallika juured ulatuvad kunagise 918 Spyder hüperautoni välja, siis hetkel ei näe tõenäosust, et Lamborghini seda kuidagi kasutada saaks. Lisaks on Itaalia bränd öelnud, et mootori arendust juhib nende autospordi osakond Squadra Corse.

Auto kerekonstruktsioon on tehtud koostöös Prantsusmaalt pärit Ligier Automotive’ga, kes on tippklassi autospordi masinatega tegelenud aastakümneid. Kuna Porsche 963 ehitatakse koostöös Multimaticuga, siis tundub, et midagi ühist kahe auto vahel polegi.

Lamborghini saabuv LMDh ringrajaauto jõuab võistlustulle 2024. aastal, seda nii Põhja-Ameerika IMSA sarjas, kui ka rahvusvahelises FIA WEC (World Endurance Championship) seeriates. Maailmameistrivõistluses osalemisega kaasneb muidugi ka automaatne osalus Le Mans’i 24-tunni sõidus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.