Uudis

Esimesed kliendid said kätte Tesla Model 3

Tesla Model 3. Foto: Tesla.

Elektriautode tootja Tesla alustas täna kauaoodatud Model 3 tarnimisega. Model 3 on Tesla tootevalikus esimene soodne masstootmise jaoks mõeldud elektriauto.

Ettevõtte tegevjuhi Elon Muski sõnul võeti Model 3 sisemust disainides arvesse tõsiasja, et Tesla autod muutuvad üha rohkem isejuhtivaks. Sellest tulenevalt ei ole Model 3-l klassikalist näidikute paneeli vaid üks suur 15-tolline digitaalne ekraan, mis asetseb esipaneelil juhi ja kõrvalistuja keskel.

Musk tunnistas, et Model 3 puhul on suurimaks takistuseks tootmine, millega soovitakse aasta lõpuks jõuda 5000 ühikuni nädalas ning järgmisel aastal loodetakse, et igal nädalal veereb tehasest iganädalaselt välja 10 000 Model 3.

Tesla Model 3 sisemus. Foto: Tootja/Tesla

Model 3 on saadaval kahes valikus, väiksema ja suurema akuga. Väiksem maksab 35 000 eurot ning sõiduraadius ühe laadimisega on sel kuni 354 kilomeetrit. 44 000 eurot makev auto suudab aga ühe laadimisega läbida veidi alla 500 kilomeetri.

Sarnaselt teiste Tesla autodega on ka Model 3-l isejuhtimise funktsioonid, kuid see kuulub lisavarustuse alla. Huvitav fakt on see, et tootja sõnul teevad nad Model 3 ühel päeval täienisti isejuhtivaks.

Eesti aja järgi täna varahommikul said auto kätte 30 esimest klienti, kelleks enamjaolt olid Tesla enda töötajad ning investorid. Teiste seas sai täna Model 3 kätte ka Eesti juurtega USA riskikapitalist Steve Jurvetson, kelle auto VIN-kood kannab numbrit 000005.
https://www.facebook.com/jurvetson/posts/10159135964850611
Model 3 reserveeringutega alustas Tesla mullu kevadel pärast Model 3 esmaesitlust. Uute reserveeringute tegijad peavad arvestama, et saavad auto kätte alles järgmise aasta suvel.

Model 3 oli viimane punkt Muski nn suurest plaanist, mille ta kirjutas kümme aastat tagasi. Uue plaani kohaselt peaks Tesla peagi esitlema ka suurt veokit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.