Uudis

Esimesed Tallinnas ümberehitatud autonoomsed trollid alustavad liinisõitudega

Alates tänasest alustavad Tallinnas sõitmist autonoomsed trollid, mis teenindavad reisijaid liinil nr 72 suunal Keskuse-Kopli. Autonoomsete trollide projekt on unikaalne, kuna TLT on ainus teenuseoperaator maailmas, kes on iseseisvalt ümber ehitanud kaks trollibussi, et nende teenus vastaks liinivõrgu vajadustele.

„Esimeste proovisõitude järel saame kinnitada, et TLT spetsialistide poolt ümberehitatud trollid suudavad ilma sarvedeta sõita kuni 20 kilomeetrit,“ ütles TLT juhatuse liige Otto Popel.

Popel lisas, et esialgu võib kahte autonoomset trolli näha sõitmas bussiliinil nr 72 suunal Keskuse-Kopli ning trolliliinil nr 4. Mustamäe poolse osa läbivad sõidukid kontaktliinis ning ülejäänud osa aku toitel. Kuid pole välistatud, et seejärel hakkavad trollid esimest korda Tallina ajaloos sõitma ka Lasnamäe kanalis, kus seni trollibussid sõitnud ei ole.

Troll ka Lasnamäe kanalisse

„Kui seni on Tallinnas räägitud trammiliinide pikendamisest Laagna teele, siis tänu autonoomsetele trollidele võivad pealinna tekkida ka uued trolliliinid – autonoomsete trollide akud võimaldavad sõita ligi 20 kilomeetrit ehk seeläbi saab seniseid trolliliine oluliselt pikendada,“ nentis Popel.

Ta lisas, et uuendatud sõidukid annavad võimaluse pikendada liinivõrku ja suurendada trollide mobiilsust. „Kui seni on trollid pidanud aeg-ajalt näiteks elektriliinide rikke tõttu seisma jääma, siis autonoomsed trollid suudavad sellistest olukordadest pääseda ning sõitu jätkata,“ selgitas TLT juhatuse liige Otto Popel.

TLT ehitas oma Kadaka tee depoos ümber seni liinil olnud Solaris Trollino 12 ja Solaris Trollino 18 trollibussid. Trollide vooluvõtturi süsteemi uuendati, sõidukitele lisati elektriakud ning lisaks värskendati sõidukite sisemust „Trollidele lisati konditsioneer, mis tagab ka suviste kuumade ilmadega paremad reisitingimused. Lisaks uuendati istmeid ning trollide sisedisaini, mis on inspireeritud mere-temaatikast,“ lisas TLT juhatuse liige.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.