Uudis

Estoni Kohver: Kas sa oled see nupukas vana, kellel on eritellimusel numbrimärk?

Estoni Kohver reegliterägastikus.

Maailmas on hästi palju asju, millest ma aru saan. Näiteks, kui puu pooleks saagida, siis saab teada, kui vana see on.

Või näiteks, et hokis ei tohi üle kahe joone sööta, siis on suluseis. Või seda, et munad säilivad tegelikult külmikus hästi kaua ja liivast saab teha klaasi, kui oskad. Võimas.

Kuidas koreograafid ära elavad?

Ent kahjuks on ka asju, millest ma absoluutselt aru ei saa. Näiteks kuidas on võimalik olla professionaalne koreograaf ja tantsuetendustega raha teenida? Just nendega, kus öösärgis näkid aelevad paljajalu Kanuti Gildi põrandal. Kuidas see üritus plussi saab jääda?

Samuti ei saa ma aru, kui vana on Aet Süvari, kuidas inimesed ikka veel koptereid usaldavad ja miks osa rahvast tellib eritellimusel numbrimärke. Sealjuures kõige vähem mõistan ma just seda viimast.

Fck, ma ostsin Maserati.

Täpselt nii. Kõik HELENA1-d, T6NNid, 007 DIM-id, ma tahaks teie maailmast oidu saada. Ma väga püüan mõista, et mis momendil tundub enda nime numbriplaati pressimine hea mõttena. Tõesti väga püüan.

Nendes nimeplaatides mingit mõistuslikku või vajaduspõhist momenti püüda on aga tõenäoliselt sama, nagu õngitseks kaevust haugi. Üsna kindlalt ei näkka, aga ikka ootad ja loodad. Istud oma ridvaga. Endal vaikselt juba idika tunne peal.

Keegi ei taha sinuga nagunii tuttavaks saada

Äkki oli kingitus? See tundub ainsa mõistliku põhjusena. Kink kelleltki armsalt, kes teeb alati väga originaalseid ja rõõmustavaid kingitusi nagu näiteks kott muda ja katkine viiul ning sul lihtsalt pole südant seda minema visata.

Ainuke selgitus vanal mersul sellise numbri kasutamine on, et see on kingitus.

Vaevalt sa nüüd ise oma nimega numbrimärgi tellisid ja tulid end liiklusesse tutvustama. Sa saad ise ka aru, et mitte keegi ei taha sinuga niikuinii tuttavaks saada, kui sa oled see vend, kellel on OMA NIMEGA NUMBRIMÄRK.

See Porsche on Porsche, et siis teate

Hoopis teine teema on vanadega, kes tellivad numbrimärke auto mudeli järgi. 911POR, 555AMG, 650BMW ja nii edasi…

Need on ilmselt need vennad, kes lapsena kleepisid oma toas kõikidele asjadele värvilised post-it paberid ja kirjutasid sinna peale, mis asja külge see post-it on kleebitud.

Selle numbrimärgi vabandab välja huumor ja eneseiroonia.

Ei, see ei ole debiilne, see on väga lõbus. Juhuks, kui sa ei tea, et klammerdaja on klammerdaja, siis sa saad klammerdaja pealt lugeda, et see on klammerdaja. Nüüd saad selle venna AMG pealt lugeda, et see on AMG.

Diiselmootoriga AMG-mersu?

Kuniks sulle hakkab C55 AMG kombinatsioon kahtlane tunduma, sest sinu meelest tehti W204 kerele ainult C63 AMG-d, ja sa lükkad “555AMG” numbrimärgi otsingusse ja saad teada, et see on tegelikult C 220 CDI ja mõistad, et selle vennaga ei ole kõik päris korras. Vaata ise järgi, kui ei usu.

Miks? MIKS? Mis momendil tundub, vähe sellest et osta endale AMG bodykitiga 220 CDI, vaid lisaks sellele tellida ka 555AMG numbrimärk, asjaliku mõttena?

Pigem lepi sellega, et sa oled täiesti suvaline kuju, täiesti suvalise autoga ja ära naeruväärista ennast. Mehistu, neela alla ja osta Avensis.

See pole isegi 6-liitrine V12 vaid kolmene diisel.

Sa võid ju endamisi nuputada, et RUSSIA1, 111KGB, D1SK0, 5TRAPON on kõik kiiduväärt numbrivalikud ja kõigil on hästi meeleolukas sinuga üheskoos liigelda, aga me ei ela teile kaasa.

Me ei vaata, et õudselt nupukas vana, näed, oskaks vaid ise ka selline inimene olla. Vastupidi. Täpselt samamoodi ei vaata me neid tüüpe, kes öösiti kõrvaltänavatel kiirendavad, et vahi, küll on hea autojuht. Ei. Mõlemad on naeruväärsed ja mittevajalikud.

Majanduslik miinusinvesteering

Sama mittevajalik on ka ettevõtete autopargi numbrimärkide ühtlustamine. Majanduslikult on see eos miinusinvesteering ja su firma kaubikud on niikuinii korporatiivvärvidesse ja -logodesse kleebitud.

Ja oleme ausad… keda kotib? See, et minuga koos foori taga seisab klaasvillamüügimees ja UV-tase Jamaikal on mu pohhui-skaala samas otsas kõrvuti.

Kui Volvo, siis Nordic!

Seevastu pole ma ka kuidagi seda usku, et need, kellel ikka siiras huvi end debiilikuvalgusesse seada, ei peaks omale spetsnumbreid saama tellida.

Veel vähem olen ma seda meelt, et nende väljaandmist peaks piirama. Midagi ei peaks piirama. Mitte midagi. Mitte kunagi. Rahvas tuleb lasta vabaks.

See vabadus toob numbritellijatelt aastas pool milli maanteeameti kontole. Abiks ikka. Ja me oleme siin varem ka rääkinud, et ma ei ole kellegi finantsnõustaja. Teie tang, tehke, mis tahate, nuusake sajastesse või tellige numbrimärke. Mingit tohutut vahet neil kahel just pole.

Keegi seletab äkki asja lahti?

Aga ma lihtsalt ei saa sellest rahapõletamisest aru. Pooleldi mulk äkki ei peagi äkki aru saama. Eriti pole vaja ka, aga kui keegi ikkagi mõistab seda eritellimusel numbrituru nõudlusepoolt, siis äkki viitsib kommentaari visata mingi mõttekäigu.

Senimaani tundub aga küll nii, et eritellimusel numbrimärgiga sõitmisel ja Vabaduse väljakul onaneerimisel pole sisuliselt mingit vahet. Sul endal on küll lõbus, aga teised vaatavad ikka, et debiilik vist…

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.