Uudis

Estoni Kohver: Paneme rasked liiklusrikkujad ja vangid Gonsiori tänavale sunnitööle

Estoni Kohver on kultusbändi 5Miinust asutajaliige, liiklusteadlane ja autoentusiast marsruudil Dortmund – Võsu. Rubriigis Estoni Kohveri Autokool osutatakse probleemidele kodumaa liikluskultuuris ning antakse näpunäiteid, kuidas seda parandada. Loe, jaga ja ole osa lahendusest! Estoni Kohveri autokool – Sinu doktorikraad liikluses.

Sõidad rahulikult Venelase poolt Kadriorgu, sest My Kitchen Rules ja tahaks teada, et kas see hindude ema-tütar duo keedab jälle karrit. Aga sa ei sõida ja ei saagi teada, kuidas nad seda vindalood vaaritavad, sest Gonsiori tänavat enam ei ole.

Kütad rahulikult mööda Keila-Haapsalut Haapsallu, sest Club Africa tahab lääbakilpeaga laval taidlemise eest praktiliselt tasuta raha anda. Aga sa ei küta, sest Keila-Haapsalut maanteed enam ei ole.

Kõik on üles kaevatud. Ühtegi teed enam ei ole. Ehitajaid pole. Masinad seisavad. Postapokalüps. Kust nad Mad Maxis bensiini said? Kuhu kõik inimesed jäid?

Kuni Selverini ulub vaid tuul…

Kuigi liiklussõlmed ühes veetemperatuuride ja lahtiste akendega on üks minu suurtest kirgedest, ei tea ma tee-ehitusest suurt midagi. No seda tean, et asfaldi alla käib kõigepealt liiv ja siis kruus ja siis alles teekate. Seda ka, et kui sa oled tee-ehitusel liiklusregullija, siis sul ei tohi vesti all olla särki ja sa pead balloonist lonkerot littima. Muidu läheb vist palgast maha.

Ja siis tean seda ka, et tee-ehitustel väga palju ehitamist ei toimu. Terve Gonsiori tänava remondi peale on kahel pool tüherteed paar undavat koppa ja erinevad Dimitrid laiutavad käsi, aga sisult tööd ei toimu. Raadiomajast Selverini ulub tuul ja heinapallid veerevad üle koha, kus kunagi oli Gonsiori.

Mida vilet on seal teha 6 faking kuud?

Iseenesest on see ju imekspandav, kui aeglaselt ja isutult inimesed tööd oskavad teha. Mõisa köis ja kõik see jutt… aga fakkraisk!!! Hakkab nüüd udjama! See on ajuvaba, et keegi paneb ühe pealinna oluliseima tuiksoone kinni terveks kuradi suveks ja novembrini välja.

Ilmselgelt oli Gonsiori vaja korda teha, sest bussirea vaod pilluvad meie peenemaid pille, nagu Sõmeru pojad valestivaatajaid Sonda kõrtsis, aga juunist novembrini on 6 (KUUS) faking kuud. See on pool aastat.

MIKS SA EHITAD 2 KILOMEETRIT TÄNAVAT 6 KUUD? See on umbes sama, kui O baari kokk praeks üht muna 4 tundi või Päevakoer käiks ühel kusel terve nädala. Mida vilet on seal teha kuus faking kuud?

Pilvelõhkujaid ehitatakse ka kiiremini

Hiinlased ehitavad taevasse kõrguvaid pilvelõhkujaid 2 nädalaga. Ja meie parimad pojad ehitavad üht teed. Mööda maad. Otsejoones. Maa peal. Torud maha, liiv peale, kruus otsa ja asfalt. Pool aastat. Pool. Aastat. Mööda maad.

Absurd.

Teid tuleb ehitada siva! Ma saan aru, et kui sa kiirustad tee-ehitusega liialt, siis see laguneb ka vist kiiremini või midagi taolist. Kui objektil on aga töötajate tihedus hõredam kui tundras, siis veits kisub kratsima küll.

Kui töökäsi pole, tooge ukrainlasi või moldovlasi… need kütavad rõõmsalt miinimumpalgaga. Või tooge vangid. Las kurikaelad patsutavad liiva sirgeks ja tassivad kruusa. Vanglas turakat tagudes pole neist niikuinii mingit ühiskondlikku kasu.

Rasked liiklusrikkujad sunnitööle

Või veel parem… rasked liiklusrikkujad sunnitööle. Jäid kolmas kord segipeaga vahele? Selge… load minema ja kaheks kuuks sunnitööle. Eriti peaks tee-ehituse sunnitöölaagritesse saatma need idioodid, kes tipptunnil ristmike ummistavad.

Nüüd, kui mina, Estoni Kohver, olen ära lahendanud tööjõupuuduseprobleemi, tuleb lahendada teine inimestega seotud probleem. Nimelt kipuvad linnades elavad inimesed jubedalt virisema. Kui teed on jurad, vingutakse. Kui teid ehitatakse, vingutakse. Kui teid liiga kaua ehitatakse, kirjutatakse Autogeeniusesse arvamus.

Ja kõikide nende inimeste tunnetest tuleks sellesama tänava ehitamiseks toodud buldooseriga üle sõita. Gonsiori tänav on olulisem, kui sinu uni. Kollektiivne heaolu on ALATI olulisem, kui ühe inimese kiun. Vingu pihku, meil on autoteid vaja.

Ühesõnaga. Kokkuvõtteks.

1. Teid tuleb ehitada kiiresti.

2. Tööjõudu tuleb outsource’ida. Fuck EKRE! Go somaalid!

3. Inimesed ei ole olulised.

4. Rasked liiklusrikkujad sunniteetöödele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.