Uudis

Estoni Kohveri autokool: Neljarealisel teel sõitmise etikett

Estoni Kohver on kultusbändi 5miinust asutajaliige, liiklusteadlane ja autoentusiast marsruudil Dortmund – Võsu. Rubriigis Estoni Kohveri Autokool osutatakse probleemidele kodumaa liikluskultuuris ning antakse näpunäiteid, kuidas seda parandada. Loe, jaga ja ole osa lahendusest! Estoni Kohveri autokool – Sinu doktorikraad liikluses.

Neljarealised. Need napid kilomeetrid Eesti teedel, kus meie M-d, RS-d ja AMG-d end kodus tunnevad. Killuke Saksamaad meitel nagu Häckeri köök Hrutšovkas, Ritter Sport kamatahvlihunnikus või vabaka döner.

Kõik oleks in ordnung, kui koos neljarealistega ka autobahnikultuuri kaasa oleks saanud. Aga ei… Talking tuli, Modern jäi maha.

Mure lihtne – ütleme, et kütad leebelt mööda neljarealist Tallinnast Võsule, sest pundil grill juba huugab ja saun saab kohe valmis… Aga siis maandub kraanivärskes Warsteineris kusepiisk.

Siin ta on – Avensise-mees. Uhkes üksilduses. Keskmises reas. 105-ga. Sa ei vihasta, sest Sa oled arusaaja inimene ja talitad mantra järgi “ära ärritu asjade peale, mida sa ei saa muuta”. Ja üldse – idioodi peale vihastamine teeb ennast ka idioodiks.

Foto on illustreeriv, sest sellel on Audi-mees, mitte Avensise-mees. Foto: Scanpix Baltics

Seega sa talitad nagu mõistlikud inimesed liikluses ikka. Hoog maha, täistuled peale.

Sa ei lase signaali, sest seda teevad eranditult debiilikud. Aga Avensise-mees ei liigu. Avensise-mees tunneb, et kuna tema maksab makse, on see tee ka tema oma. Sõidab, kus tahab. Ja üleüldse, miks peab kiirustama? Kiiruseületajal pidavalt olema ju piinlikult väike…

Avensise-mees ei liigugi. Parempoolne rida on vaba, mine sealt mööda, kui tahad.

Mina, Avensise-mees, sõidan siin reas! Mina valin selle rea. Mina olin siin enne. Sina sõida, kus tahad. Minule meeldib see rida. Mina olen Avensise-mees. Mina olen isiksus. Mina. Mina. MINA!

Nii sa möödudki Avensise-mehest paremas reas. Seal, kus liikluseeskirja järgi peaks sõitma mitte-sina ja kustkaudu sina mitte-sinast mööduda ei tohiks. Nojah.

Ja täpselt nii – nojahi saatel – pühid sa ka kontoripeldiku prill-laualt Avensise-mehe kusepiisku, nühid potipõhjast tema pidurdusjälgi ja paned kohvitassi pesumasinasse.

Olukord võis, aga ei pruukinud selline välja näha. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja / Scanpix Baltics

Sest tema on Avensise-mees. Miks tema peaks? Tema sööb kolleegi sünnipäeval kelleltki küsimata viimase tüki pitsat, kuigi endal umbes 5 viilu juba all ja võtab viimase õlle ilma uusi külma panemata. Tema on isiksus. Mina suure M-ga. Heal päeval ka all cap‘sis.

Me kõik teame vähemalt üht Avensise-meest ja vaikimine on osa probleemist. Ole parem osa lahendusest ja jaga seda Avensise-mehe seinale.

Kui ta õigesse ritta ei koli, siis äkki vähemalt koristab oma kusepiisad ise ära.

Estoni Kohveri Autokooli järgmine õppetund: Täistulede etikett.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.