Uudis

Euroopa automüük lõpuks kasvas, aga tootjatel väga erinevad seisud

Dacia on massiautodest teinud kõige suurema tõusu.

Septembris müüdi Euroopa Liidu riikides veidi alla miljoni uue sõiduauto, mis ületas möödunud aasta septembrikuu müüginumbrit 3,1%. Suuremad turud näitasid aga erinevaid tulemusi: langus jätkus Prantsusmaal (3%) ja Hispaanias (13,5%), aga tugeva tõusu tegi müük Saksamaal (8,4%) ja Itaalias (9,5%).

Üheksa kuu kokkuvõttes on Euroopa Liidu riikides müüdud veidi üle 7 miljoni uue sõiduauto, mis jääb eelmise aasta sama perioodi müügitulemustele alla 28,8%.

Balti riikidest tõusis septembris hüppeliselt uute sõiduautode müük Leedus, mis ületas möödunud aasta tulemuse 17,8%, samal ajal kui Eestis ja Lätis jätkus kerge langus, vastavalt 3% ja 4,2%. Kosumise märke näitab uute sõiduautode müük ka Soomes, kus mullusele tulemusele jäädi alla vaid 0,2%.

Briti autotööstusel raske seis

Kontsernide arvestuses olid septembris tõusjad Volkswageni grupi autod (9% kogu grupp, vaid Porschel -23% võrreldes eelmise aastaga), Renault grupp 9,7%, FCA 14% ja Toyota 10,7%.

Languses jätkuvalt Jaguar Land Rover grupp -30,8% ja PSA -11,8% (Peugeot küll plussis, aga Opel, Citreon ja DS veavad kogutulemuse miinusesse).

Edukaimad üksimargid on Audi (+30%), Dacia (+35%) ja Jeep (+25%). Suurimad kukkujad Porsche (-23%), Opel/Vauxhall (-34%) ja Jaguar (-40%).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.