Uudis

Euroopa autoturg liikus oktoobris koroonarütmis

Audide müük oli üllatavalt edukas ja kerkis lausa 16,2%.

Septembrikuus toimunud kerge tõusu järel pööras oktoobris Euroopa uute sõiduautode turg taas langusse. Ilmselt on põhjuseks viiruse teine laine ja selle tagajärjel tekkiv ebakindlus ning liikumispiirangud.

Euroopa Liidu riikides müüdi oktoobris veidi alla miljoni uue sõiduauto, mis jääb eelmise aasta oktoobri tulemusele alla 7,8%.

Müük langes kõigil suurematel turgudel, neist kõige vähem Itaalias (0,2%). Saksamaal müüdi uusi sõiduautosid mullusest vähem 3,6%, Prantsusmaal 9,5% ja Hispaanias 21%.

Käesoleva aasta kümne kuuga on Euroopa Liidu riikides müüdud natuke üle 8 miljoni uue sõiduauto, mida on 26,8% vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

Eriti suur kukkumine jaapanlastel

Autokontsernidest olid ainukesena oktoobrikuus eelmise aastaga võrreldes plussis FCA ja Renault Group. FCA kasv oli 3,9 protsenti ja plussi vedasid Fiat ja Jeep. Renault kasv oli 0,2 protsenti.

Kõige suuremad kukkujad olid jaapani tootjad Mazda (-38%), Mitsubishi (-29,8%) ja Nissan (-14,4%). Ka toyota kukkus 8 protsendi võrra.

Fordi müüginumbrid langesid 20,8 protsenti ja Euroopa tootjatest oli suurem kukkumine BMW-l 13,5 protsendiga ning Volkswagen grupil 9,1%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.