Uudis

Euroopa Liidu teedel hukkus eelmisel aastal 25 100 inimest, Eestil oli eriti halb aasta

Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix Baltics Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjon avalikustas uued teeohutuse numbrid, millest on näha, et Eestil oli 2018. aasta võrreldes 2017. aastaga peaaegu kõige traagilisem aasta – liiklussurmade arve suurenes 40%. Vaid Luxemburgil oli kasv suurem (44%).

Statistika puhul loetakse surmaga lõppevaid õnnetusi ühe miljoni elaniku kohta.

Parim tulemus oli Sloveenial, kus surmade arv vähenes 13%. Märkida tasub siiski, et statistilises mõttes oli 2017. aasta Eestis pigem erakordne oma väheste surmajuhtumitega, nagu ütles Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernits.

Euroopas pikas võrdluses hästi, aga tulevik mitte nii väga

Möödunud aastal kaotas ELi teedel esialgsete andmete kohaselt elu 25 100 inimest, mis on 21 % vähem kui 2010. aastal ja 1 % vähem kui 2017. aastal.

Euroopa teed on endiselt maailma kõige ohutumad – keskmiselt hukkub teedel 49 inimest miljoni elaniku kohta aastas. Samas on sellises tempos raske saavutada eesmärki vähendamaks liiklusõnnetustes hukkunute arvu aastatel 2010-2020 poole võrra.

Kõige paremad näitajad ELis olid 2018. aastal Ühendkuningriigis (28 surmajuhtumit miljoni elaniku kohta), Taanis (30), Iirimaal (31) ja Rootsis (32). Eestis oli vastav näitaja 51 surmajuhtumit miljoni elaniku kohta.

Vaata täpsemaid numbreid SIIT.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.