Uudis

EuroPark on kätte saanud 6000 sõidukiomaniku andmed, kes pole parkimise eest maksnud

EuroParki parklaFoto: PM/Scanpix

Tulenevalt jaanuarikuisest kohtuotsusest hakkas maanteeamet aprillis eraparklate omanikele väljastama parkimistingimusi rikkunud sõidukite omanike andmeid.

Kokku on hetkel andmeid edastatud kahele eraparklale. Esimese sellekohase taotluse esitas EuroPark maanteeametile mais ja kokku on hetkel saadud kätte andmeid 6000 sõiduki omaniku kohta.

6000 sõidukit, kuid trahve on rohkem

EuroParki juristi Kädi Sacik-Korni sõnul võttis neil maanteeametile esimese taotluse edastamine pisut aega, kuid maikuus pandi see teele ning kokku on tänaseks nendeni jõudnud andmed 6000 sõiduki omaniku kohta.

Kuigi andmeid on saadud 6000 sõiduki kohta ei tähenda see ka otseselt 6000 trahvi, vaid osadele sõidukitele on väljastatud ka mitmeid trahve. Sacik-Korn ei osanud täpset trahvide kogust ning trahvide kogusummat välja tuua.

Juristi kinnitusel võeti esimesena ette just need sõidukid, mille omanikud on jätnud tasumata enim trahve, kuid kõigi trahvinõude saanutega ei ole EuroPark jõudnud veel ühendust võtta.

Sacik-Korni sõnul hakkasid juba aprillis, mil maanteeamet teatas, et eraparklate omanikele hakatakse sõidukite omanike kohta andmeid edastama, osad kliendid EuroParkilt uurima, kas ja mis summas on neil tasumata trahve.

Maanteeamet on edastanud veel ühele eraparklate rikkujate kohta andmeid

Maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialisi Kaisa Piirsoo sõnul on maanteeamet lisaks EuroParkile väljastanud veel ühele eraparklale parkimistingimusi rikkunud sõidukite omanike andmed.

Sõidukite omanike andmete edastamise eelduseks on see, et eraparkla omanik on võimaldanud maanteeametile ligipääsu elektroonilisele keskkonnale, mille kaudu on ametil võimalik tutvuda registriandmete väljastamise aluseks oleva leppetrahvinõudega.

Piirsoo kinnitusel on EuroPark esitanud taotlused sõidukite omanike andmete väljastamiseks leppetrahvide kohta, mille leppetrahvinõue ei ole aegunud ehk on väljastatud kuni kolm aastat tagasi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.