Uudis

Ferrari 812 Competizione on üks viimaseid puhastverd V12 superautosid, aga osta seda on keeruline

Ferrari avaldas kangema mudeli oma 812 Superfast superautost nimega 812 Competizione. Vabalthingava V12 esimootoriga masin võib olla üks viimastest omalaadsetest.

Tõenäoliselt pole pea ühtegi inimest, kes on sõitnud Ferrari 812 Superfastiga ja mõelnud, et see tagaveoline V12 mootoriga kupee vajaks rohkem kui 800 hj. Välja arvatud Ferrari ise ja nii 812 Competizione variant sündiski.

Ekstreemsem variant Ferrari viimasest V12 esimootoriga superautost saabub kahes variandis. Kupee, mida toodetakse 999 sõidukit ja Aperta kabrioletina, mis on piiratud vaid 599 autoga.

Oleks paslik alustada 812 Competizione jõuallikast. 6,5-liitrise V12 mootori võimsus on tõusnud 30 hj võrra 830ni. Maksimum võimsus saabub 9250 pöörde juures ja mootori enda piiraja on tõstetud lausa 9500 pöödeni, 500 pööret kõrgemal kui 812 Superfast. Huvitaval kombel on aga väändemoment pisut langenud, 26 Nm võrra 692 Nm peale.

Läbi 7-käigulise välkkiire topeltsiduriga automaatkasti jõuab kogu see võimsus muidugi tagaratasteni. Kiirendus seisust sajani on 2,85 sekundit, kahesajani 7,5 sekundit ja tippkiirus on üle 340 km/h.

Ferrari on lubanud, et vabalthingava V12 heli saab täiel rinnal nautida, hoolimata GPF filtrist, mis on tänapäeval kõikidel bensiinil sõitvatel autodel kohustuslik. Terve väljalaskesüsteem on uuesti konstrueeritud, et Itaalia autotootja firmamärgiks saanud V12 heli püsiks tõetruu.

Välimuselt on uuendused tehtud aerodünaamika ja mehhaaniliste vajaduste tõttu. Näiteks on mootori jahutus 10% efektiivsem võrreldes 812 Superfastiga. Uuendatud on muuseas ka tagumine difuusor, esimene ja tagumine kaitseraud ning ka tagumine pagasiruumi kate.

Jahutust on parandatud ka piduritel. Esimest korda esimootoriga Ferraril leiab jahutusavad ka pidurisadulatel. Disain, mida tutvustati esimest korda SF90 Stradale superautol. Tänu uuele lahendusele on pidurite temperatuur keskmiselt 30 kraadi madalam.

Nagu ekstreemsemate superautode versioonide puhul ikka kombeks, siis võimsuse tõusmisega langes ka auto kaal. Competizione variant on 38 kg kergem kui 812 Superfast.

See on saavutatud tänu rohke süsinikplasti kasutusele ja vähendatud heliisolatsioonile. Tagatipuks saaks auto kaalust veel maha lihvida 3,7 kg, kui valida süsinikkiust veljed.

Muidugi on Ferrari 812 Competizione väga kallis auto. Kupeevariant algab 500 000 eurost. Rariteetsem kabriolet lisab veel 70 000 eurot.

Isegi, kui raha on olemas, siis enam seda autot tellida ei saa. Kõik sõidukid on juba läbi müüdud. Esimesed neist peaksid omanikke kätte jõudma järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.